Çocuk büyütmek her anne baba için keyiflidir. Fakat oldukça dikkat gerektiren de bir süreçtir. İyi bir anne baba olmak o kadarda zor değil aslında,  Dikkat etmeniz gereken birkaç küçük öneri sayesinde siz de iyi bir ebeveyn olabilirsiniz. Bunun için 5 kuralı sizinle paylaşıyoruz.

Doya doya sevginizi hissettirin

Anne-baba tarafından kabul edildiğini, koşulsuz sevildiğini hisseden çocuklar kendilerinin değerli bir birey olduğunu bilirler. Bu durum sayesinde kendine güvenen, dış dünya ile sağlıklı iletişim kurabilen mutlu ve sevgi dolu bireyler olarak yetişirler.

Bol bol öpün
Çocuklarını yanaklarından öpen aileler, çocuklarına sevgisini daha güzel hissettirirler.

Olumlu ifadeler kullanın
Kullanılan kelimeler çocuğunuzun belki de tüm hayatını ve kişiliğini şekillendirmede kritik rol oynayacaktır. Bu sebeple olumlu ifadeler kullanmaya özen gösterin.

Sabır
Daha mutlu, huzurlu ve sabırlı bir çocuğunuz olsun istiyorsanız, önce siz sabırlı olmalısınız.

Beraber kahkaha atın
Kahkaha saatleriniz olsun ailecek. Çocuğunuz da sizi taklit etmeye başladığında bu durumun mutluluğunuza nasıl olumlu bir fayda sağladığını göreceksiniz.

Önceki İçerikMutlu Olmak İçin Ne Yapmalıyım?
Sonraki İçerikBebeksi Görünümlü Bir Yüze Sahip Olun!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz