Çocuk büyütmek her anne baba için keyiflidir. Fakat oldukça dikkat gerektiren de bir süreçtir. İyi bir anne baba olmak o kadarda zor değil aslında,  Dikkat etmeniz gereken birkaç küçük öneri sayesinde siz de iyi bir ebeveyn olabilirsiniz. Bunun için 5 kuralı sizinle paylaşıyoruz.

anne bebek tumblr ile ilgili görsel sonucu

Doya doya sevginizi hissettirin

Anne-baba tarafından kabul edildiğini, koşulsuz sevildiğini hisseden çocuklar kendilerinin değerli bir birey olduğunu bilirler. Bu durum sayesinde kendine güvenen, dış dünya ile sağlıklı iletişim kurabilen mutlu ve sevgi dolu bireyler olarak yetişirler.

Bol bol öpün

Çocuklarını yanaklarından öpen aileler, çocuklarına sevgisini daha güzel hissettirirler.

anne bebek tumblr ile ilgili görsel sonucu

Olumlu ifadeler kullanın

Kullanılan kelimeler çocuğunuzun belki de tüm hayatını ve kişiliğini şekillendirmede kritik rol oynayacaktır. Bu sebeple olumlu ifadeler kullanmaya özen gösterin.

anne bebek tumblr ile ilgili görsel sonucu
Sabır

Daha mutlu, huzurlu ve sabırlı bir çocuğunuz olsun istiyorsanız, önce siz sabırlı olmalısınız.
anne bebek tumblr ile ilgili görsel sonucu
Beraber kahkaha atın

Kahkaha saatleriniz olsun ailecek. Çocuğunuz da sizi taklit etmeye başladığında bu durumun mutluluğunuza nasıl olumlu bir fayda sağladığını göreceksiniz.

Önceki makaleMutlu Olmanızı Sağlayacak 4 Şey!
Sonraki makaleBebeksi Görünümlü Bir Yüze Sahip Olun!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here