2023 Makyaj Trendleri

Makyaj konusunda esinlenmek ve trendleri kaçırmamak için için sosyal medyada ünlü isimleri, mankenleri, makyaj gurularını ve bu konuda uzman yazarları 2023 Makyaj Trendleri konseptini takip ediyoruz. 2022 yılında, Covid-19 pandemisi nedeniyle 2020-2021 yılları arasında maskelerin arkasında gizlediğimiz elmacık kemikleri derin gölgeler ile  dudakları ise koyu mat renkleriyle ön planda olacaktır. Işık yansımaları, renkler, çizgiler ve daha fazlası gözü sadelikten kurtarıp belirgin hale getirerek, gözü daha cesur hale getirecektir. Geride bıraktığımız 2021 yılında doğal makyajların modası ile vedalaşarak 2022 yılı için belirlenen makyaj konseptleri moda dünyasında yerini alıyor. Sizler için 2022 makyaj trendlerinin kapılarını aralıyoruz.

Göz Makyajında Yeni Trend Renk Patlaması

Pandemi nedeniyle çekmecelerinizde iki yıldır sakladığınız renk paletlerinizin en canlı ve en parlak tonlardaki farlarınızı çıkarmanın tam zamanı. Çünkü 2023 makyaj trendleri arasında renkli göz makyajları hiç olmadığı kadar popüler hale geliyor. Alışıla gelmiş  uygulamaların dışına çıkacağınız, renkleri daha cesur ve sıra dışı bir şekilde gözünüzde uygulayacaksınız. Dağılmış gibi görünen renkli far uygulamaları, katmanlı eyelinerları  hatta göz alıcı ışıltılara farklı kombinasyon uygulayabileceksiniz. Örneğin  acı kahve bir göz kalemi ile onu dağıtmak için kullanacağınız tok uçlu fırça ile yapacağınız puslu, sisli ve dumanlı göz makyaj sayesinde gözlerinizin rengini daha parlak, dramatik ve çarpıcı bir etkiye kavuşturabilirsiniz.
Gözler bu sene ön planda olacağından bahsetmiştik. Gözlerimiz dış köşeleri dışında göz pınarlarına odaklanarak isterseniz ışıltılı farlarla isterseniz aydınlatıcı ya da yoğun pigmentlerle gözümüzdeki ışıltıyı artırıp, daha parlak ve kalıcı görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunun için fırçanıza sabitleyici sprey sıkarak bu işlemi yapabilirsiniz.

Göz Makyajında Yaratıcı Uygulamalar

Son yıllarda özellikle günlük makyajlarda kendine daha fazla yer bulan grafik eyeliner uygulamaları 2022 sezonunda kendisine özel bir yer ediniyor. 2023 Makyaj trendleri bambaşka seviyelere ulaşan neon renkler, ile uygulanan grafik eyelinerlar sanatsal ve yaratıcı özelliğe sahip uygulamalarla kendisini gösterecektir.

Mavi Renk Tekrar Dönüyor

90’lı yılların modasını kasıp kavuran mavi renk yeniden hayatımıza girmeye başladı. Makyajın en önemli parçalarından eyelinerda mavi renkler ön plana çıkacaktır. 90’ların modasını yeniden yaşamak için mavi göz kalemi ve mavi far edinmenizin zamanı geldi.

2023 Makyaj Trendleri Elmacık Kemiklerinde Makyaj

2023 Makyaj Trendleri modasında elmacık kemikleri ön plana çıkarmayı çok fazla göreceğiz. Bu sene daha cesur ve canlı bir görünüme kavuşturulan elmacık kemikleri keskin gölgelerle belirlenip, likit allıklarla bütünleşecektir.

2023 Makyaj Trendleri Kaşlarda Moda

2021 yılının getirdiği popüler uygulamalardan olan kaş laminasyonunun etkilerinden dolayı kaş sabitleyiciler makyaj malzemeleri arasında yerini daha fazla bulacaktır.

2023 Makyaj Trendleri Yok Gibi Makyaj Trendi

Berrak ten akımı hayatımıza girdiğinden beridir cildimiz üzerinde kullandığımız ağır ürünlere ve kat kat uygulamalara veda etmiştik. 2022 yılının makyaj trendlerinde yerini bulmaya devam eden berrak ten akımı, bu sene daha da saydamlaşacaktır. Neredeyse su gibi olan ince renkli nemlendiriciler ile daha doğal ve berrak bir yüz görünümüne kavuşacaksınız.

Çok İşlevli Malzemeler

Minimalizm akımının hayatımızda yer edinmesiyle birlikte, güzellik ve bakım dünyasında yaşanan değişim bu sene de devam edecektir. Tek bir ürün ile ruj, allık ve far ihtiyacının giderilmesi ile çantalarımız bu sene de hafifleyecek. 2023 yaz mevsimi için bu ürünler daha da ön plana çıkacaktır.

Dudaklarda Kırmızı Hakimiyeti

Ten rengi ile uyumlu olarak karşımıza çıkan nude dudak bu sene de kullanılmaya devam etmesinin yanında, dudak kalemlerinin yeniden trend olmasıyla birlikte koyu renkli ve çerçeveli dudaklar yeniden hayatımızın merkezinde yer almaya devam edecektir. Bunun etkisiyle günlük kullanımının, davet gecelerinin, partilerin ve daha birçok yere giderken kullandığımız kırmızı ruj 2022 trendinde de kendisini gösterecektir.

Önceki İçerikİstiklal Marşı Yarışması Finaline Kalan Şiirler Hangileridir
Sonraki İçerikMucizevi Baharat: Tarçının Faydaları Nelerdir?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.