TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN OLUN!

Tüketim canavarına dönüştüğümüz şu zamanlarda en çok para harcadığımız şeylerden biri de giyim kuşam. İhtiyacımızdan çok daha fazlasını alıp, gardıroba sığdırma çilesi çekiyoruz. Birbirine benzeyen ondan fazla beyaz tişört, sırf rengi farklı diye alınan onca ayakkabı… Giyim, kimimize göre kendini gösteriş biçimi, bir karşı çıkış olabilir. Kimi ise ilgilenecek en son şey. Tüm bunlar için dikkat edilecek tek şey var; fazlasına ne gerek var? O zaman kendin yap!

Eskiyen, giymekten sıkıldığınız eşyalarınızı satmak kârlı bir çözüm olabilir. Bir başka akıllı çözüm ise yenilemek! Emek verilen her şey çok güzel. Eski kıyafetleri yenilemek sanıldığının aksine eğlencelidir de. Eski eşyaları değerlendirme fikri veren detayları sıralamaya başlayalım.

 

  • Kot Şort Yapımı

Artık kot şortlara para vermiyoruz! Eskiyen kotları şort olarak kullanabiliriz, kot şortların eskisi makbuldür.

Tişört Yenileme

Bu formül için özellikle Boyfriend tişörtler çok işimize yarayacak! Herkes abisinin, babasının ve erkek arkadaşının tişörtlerine el koysun! 🙂

 T-Shirt ile Çanta Yapımı

Çanta yapmak bu kadar kolay! İster plaj çantası ister sokak stili… Keyif sizin!

iyi21 | t-shirtten çanta yapımı

Kendi Büstiyerini Yap!

Buna herkesin bayıldığından eminiz! Bir büstiyer için markalara o kadar para yatırmaya inanın gerek yok. Birkaç malzemeyle kendi büstiyerinizi, kendi yaratıcılığınızla üretebilirsiniz.

Gömlekleri Yenile!

Hmm… Açık omuzlar oldukça moda. Yenisini almak mı? Hayır! Kendimiz yapabiliriz!

Battaniyeleri Süsle!

Battaniyelerden sıkıldın mı? O zaman yenisini kendin yap! Artık iplerle çeşitli bonbonlar yapıp dilediğin yere hareket katabilirsiniz.

Bluzdan Etek Yapımı

Bir etek için yalnız eteğe mi ihtiyaç vardır? Bu yöntemi gündelik hayatınızda da kullanabilirsiniz. Yanınızda yedek bir bluz varsa pantolonunuzun kirlenmesi veya ıslanması hiçbir sorun teşkil etmez. Artık sokaklarda bu modayı görmeye başladık, mutluyuz 🙂

Gömlekten Bluz Yapımı

Gömlekler her zaman gömlek değildir, yenisini kendin yap!

Önceki İçerikEn İyi Öpüşen Burç Hangisidir?
Sonraki İçerik21 Gün Boyunca Motivasyonunuz Bizden!
Kübra Yakut, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. Ünsüz düşünür, çok yazar, hiç çizer. #Yıldıztilbefunclub

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz