Son yıllarda moda olan kontür ile hayatımıza giren aydınlatıcılar artık herkesin makyaj çantasında yer alıyor. Parlaklık ve ışıltıyla yüzümüzün güzel taraflarını vurguladığımız bu makyaj malzemesiyle cildimiz hiç olmadığı kadar canlı görünüyor. Aydınlatıcının göze çarpan diğer özelliklerini sizler için derledik…

Genç Görünüm

Elmacık kemikleri, alnın yanları, burnun üstü ve kaşların altı aydınlatıcının kullanıldığı bölgelerdir. Bu bölgelerin sadece biri ya da ikisine uygulanan aydınlatıcı sizi genç göstermeye yeterlidir. Bu da aslında aydınlatıcının en belirgin özelliğidir.

 

 

Dolgun Dudaklar

Dudakların üst kısmına uygulanan aydınlatıcı dudağınızı olduğundan daha dolgun göstermenizi sağlayacaktır. Önemli olan doğru yere yeterli miktarda kullanarak abartıya kaçmamak ve makyaja uygun tonlar belirlemektir.

Kalkık Kaşlar

Kaşınızı pudrayla ya da kalemle şekillendirdikten sonra uygulayabileceğiniz bir diğer makyaj malzemesi aydınlatıcıdır. Aydınlatıcıyla kaşlarınız daha kalkık görünür ve şekli daha vurgucu olur.

Çarpıcı Gözler

Aydınlatıcılar kusurlu bölgeleri gizlemek için kullanılmamalı. Bunun yerine fondöten, kapatıcı gibi işlemler yapıldıktan sonra göz pınarlarınıza ve kaş kemiğinize uygulanırsa gözlerinizin güzelliği ön plana taşınmış olur.

Önceki İçerikBu Kış Tüketilmesi Gereken 5 Besin Hangisidir?
Sonraki İçerikKöpek Seven Kadınlar ve Kedi Seven Kadınlar
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz