Yükselen Bir Makyaj Trendi

Tüm kadınların ilgi alanı olan moda ve makyaj konuları her daim değişim ve gelişim içerisinde olmuştur. Son yıllarda ise kadınlar arasında yükselen bir trend olan No makeup makeup makyaj stili ile kadınlar güzelliklerini en doğal şekilde ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Var Ama Yok!

Gündelik hayatta makyaja o kadar alışmışken, bir fondöten ya da maskara sürmeden dışarı çıkmaya çekinen ve makyajsız kendini çıplak hisseden kadın sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Doğallığın moda olduğu bugünlerde makyajın da doğalı elbette ön planda… Özellikle abartı makyaja karşı olan ve hafif bir makyajı tercih eden kadınlar, bu tarz size göre.

Makyajsız Makyaj: “No makep” makeup Nasıl Yapılır?

  • Temizleme ve Nemlendirme Çalışmalarıyla Başlayın

Baz, cildi makyaja hazır hale getirerek fondötenin kalıcılığını arttırır ve makyajı sabitler. Baz, uygulanan tene makyajın eşit bir şekilde dağılmasını sağlayacağı için kusursuz bir görünüm kazandırır.

  • Eşitlik, Adalet ve Özgürlük!!

Gözaltı kapakları, genellikle normal ten renginden farklı olabilir. Bu renk eşitsizliğini yok etmek  için ten renginize en uygun kapatıcınızı kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu, kapatıcının rengidir. Teninizin renginden daha koyu ya da daha açık renk seçimi doğal bir görünümden uzaklaşmanıza neden olabilir. Böylece özgürce, içiniz rahat bir şekilde yüzünüzü gün ışığına çıkarabilirsiniz.

  • İstenmeyen İzlere Veda

Fondöten ya da kapatıcınızı sadece cildinizin üzerindeki renk eşitliği olmayan veya kusurlu olduğunu düşündüğünüz yerlere abartı olmamak kaydıyla sürün. Böylece tüm yüzünüzü yormamış olursunuz.

  • Dağılmayı Önleyin

Hafif bir purdayla yaptığınız makyajın üzerinden geçerek sabitleyin. Böylece fondötenin dağılmasını ürkerek beklemekten kurtulabilirsiniz. Eğer cildiniz yağlı bir yapıdaysa ve parlıyorsa, bu şekilde aşırı parlamayı da önleyebilirsiniz. Transparan pudralar bu konudaki en büyük yardımcınız olabilir.

  • Olmazsa Olmaz Allık

Elbette ki tüm suratınızı kırmızı bir allığa bulamak değil kastımız… Her zaman ki gibi amaç doğal bir görünüm elde etmekti unutmayalım! Bu noktada size önerebileceğimiz ürün çeşidi krem allık. Krem allığınız yoksa mat bir allık tercih edebilirsiniz. Hemen bir püf nokta da fısıldayalım: başınızı önünüze eğin ve 30 saniye kadar bekleyin. Kafanızı kaldırdığınızda suratınızın neresi daha kırmızı olmuşsa oraya hafif olacak şekilde allık uygulayın. Sonucun mükemmel ötesi bir güzellik ve doğallık olacağını göreceksiniz.

  • Aklınız Maskarada Kalmasın

Maskara olmadan olur mu hiç? Fakat tabii ki her zaman ki gibi değil… Farklı olan nokta şu ki maskarayı kirpiklerinizin uçlarına uygulayacaksınız. Daha açık renkli kirpiklere sahipseniz kahverengi maskara önerebiliriz size. Her zaman daha doğal bir sonuç yaratır. Yine de maskaralı bir görünüm istemiyorsanız şeffaf kaş jellerini kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu şekilde normalden daha belirgin ama doğal bir görünüm elde edeceksiniz.

  • Altın Vuruş Dudaklara

Özellikle dudakları renksiz olan kadınlar, ruj olmadan asla diyebilirler. Ama sakin hanımlar! Tabii ki rujsuz bir no makeup makeup olmaz. Belki sadece birazcık az kullanacaksınız ama mutlaka kullanacaksınız merak etmeyin. Nude tonlarında ya da istediğiniz ve sevdiğiniz herhangi bir rujunuzu abartı olmayacak şekilde parmaklarınızla dudaklarınıza dağıtabilirsiniz.

Güzellikle İlgili Diğer Yazılarımıza da Bir Göz Atın

Yüz Temizleme Esnasında Yapılan 5 Hata

Evde Fondöten Nasıl Yapılır?

Önceki İçerikSuyun En Tatlı Halleri: Detoks Suyu
Sonraki İçerikKendin Yap! T-shirtten Çanta, Tayttan Bluz…
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz