YENİ DÖNEM, ESKİ TARZ: VİNTAGE GİYİM

Moda dünyası her geçen gün yeni bir akıma ev sahipliği yapıyor. Bazılarına göre ise moda diye bir şey zaten yok. Her sezon yeni bir akım başlıyor, bitiyor. Fakat son zamanlarda yeniliğin yanı sıra modada hissedilir bir geri dönüş yaşanıyor. Eski dönemlerin giyim tarzları günümüze yansıtılıyor. Bir çok marka, sezon ürünlerini vintage esintileriyle hazırladı bile. Bu talep doğal olarak vintage ürünler satan bir çok mağazanın açılmasına sebebiyet verdi. Vintage giyim, farklı dönemlere ait stil ve kombinleri yansıtan bir moda akımıdır. İşte size bir kaç kombin önerisi:

Vintage Elbiseler İle Tazeleniyoruz

Boyfriend gibi maskülen bir akımın yanı sıra yükselen feminen bir duruş da göze çarpıyor. Elbiselerin yükselişinin önüne geçilemediği bir gerçek. Özellikle küçük çiçek desenli, vintage elbiseler daha da popüler olacağa benziyor.

eski dönem elbiseleri- iyi21
iyi21 | vintage elbise

Kırmızı elbiselerin, yaz aylarına ayrı bir enerji kattığını da hemen belirtelim. Vintage giyim akımının anahtar noktalarından biri de; renkler.

retro elbise-iyi21
iyi21 | çiçekli vintage elbise

Çiçekli Şortlar

Yaz kombinlerinde vazgeçilmez olan şortlar, çiçekleniyor. Gömlekler ve yakalı bluzlar ile vintage bir görünüm yakalamak çok kolay! Vintage giyim tarzı oluşturmak için büyük gözlüklerden de faydalanabilirsiniz.

vintage giyim-iyi21
iyi21 | eski giyim tarzı

Sandıktan Çıkan Pantolonlar…

Ekose, her sezon kendine yer bulabiliyor. Kahverengi ile olan uyumu ise dillere destan. Havuç pantolon olarak da bilinen bu pantolonları bir çok markada bulmak mümkün. Eğlenceli tişörtlerle kombinleyerek enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz.

retro pantolon-iyi21
iyi21 | vintage pantolon

Anne Çantası

Çantalar ve ayakkabılarda da vintage giyim akımından nasipleniyor. Modern bir tarz yaratıp vintage aksesuarlarla kombini tamamlamak oldukça tarz bir görünüm elde etmenize yarayacaktır. Kıyafetlerle oynayın, modayı siz yaratın!

iyi21-vintage çanta modelleri
iyi21 | vintage çanta
retro ayakkabı-iyi21
iyi21 | vintage ayakkabı

Askılı Elbiselerde Değişim

Askılı bluzlar ve elbiselerin içine tişört giymek de oldukça trend. Sosyal mecralarda bir çok ünlü kişinin de bu trende katıldığını göreceksiniz.

Bu sizin modanız; giyin yakıştırın, takın takıştırın!

retro tarz-iyi21
iyi21 | vintage tarz yaratmak

Önceki makaleSürrealizmin Vücut Bulmuş Hali: 21 Dövme Fikri
Sonraki makaleYaza Hazırlıklarda Bugün: Vücut Proporsiyonu Nasıl Kullanılmalı
Kübra Yakut, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. Ünsüz düşünür, çok yazar, hiç çizer. #Yıldıztilbefunclub

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here