Yaşlanmak yaşam döngüsünün olağan süreçlerinden biri ve yapılan bilimsel araştırmalar sayesinde cildinizin ileriki yaşlarda da sağlıklı görünmesi çok da zor değil. Cildinizin sağlıkla yaş alması için gerekenlerden biri de; güvendiğiniz bir markanın yaşlanma karşıtı serilerini kullanarak cildinize iyi bakmak ve onu beslemek.

Bugün bu yazımız aracılığıyla sizlere cilde saygı duyan ve cilt ekolojisiyle uyumlu marka Esthederm’in yaşlanma karşıtı serilerinden Excellage’ı tanıtacağız. Dileriz keyifle okursunuz.

Ben kadınları güzelleştirmek için ürün yaratmıyorum. Onlar zaten güzeller.

 

Institut Esthederm Hakkında

Cilt ekolojisinden ilham alan ürün içerikleriyle dünyanın önemli cilt bakım markalarından Institut Esthederm, anti-aging yerine “güzel yaşlanma sanatı”nı benimseyişiyle sektördeki diğer markalardan ayrışıyor. Özellikle yaşlandığında da güzel görünmek  isteyen kadınlar tarafından tercih edilen Esthederm, markanın felsefe olarak benimsediği ilkelerle de farkını ortaya koyuyor. Bu ilkelerden birkaçı;

  • Cilt bir ekosistemdir: Esthederm laboratuvarlarında çalışan tüm uzmanlar insan cildinin özenli bakım gerektiren kendine özgü bir ekosistem olduğunun farkındalığıyla hareket etmektedir.
  • Cildiniz bulunduğu çevreye tepki verir: Cildin bulunduğu ortama göre kendini yenileyeceğinin bilinciyle Esthedermli uzmanlar cildinizin bulunduğu ortama rahatlıkla adapte olmasını sağlayacak ürünler keşfetmek için çalışırlar.
  • Cildiniz zamanla değişir: Cilt, zamanla değişim gösteren bir duyu organıdır. Esthederm de bu durumun bilinciyle yaşam döngüsünün farklı kademelerindeki kişiler için farklı özellikte ürünler hazırlar.
  • Cilt bulunduğu ortamdan etkilenir: Cilt, adaptasyon yetenekleri sayesinde bulunduğu ortamdan etkilenen bir yapıdır. Esthederm de cilt için bulunulan ortamın zararlarını minimize ederken, yararlarını maksimize edecek ürünler tasarlar.
  • Cilt hassastır: Cilt ürünleri hazırlarken kullanılan yanlış bir madde cildin doğal yapısını bozabilir. Esthederm, ürünlerinde cilde zararı olmadığına emin olduğu maddeler kullanarak cildin hassasiyetine duyduğu saygıyı gösterir.

Anlatılan maddelerden de anlaşıldığı gibi; Institut Esthederm laboratuvarlarında yaptığı bilimsel araştırmalarla  cildin ihtiyaç duyduğu tüm içerikleri hazırlayan bir markadır.

Cildinizin uzun yıllar genç kalma gücü ve hakkı var. / Jean-Noel Tharel

Esthederm Excellage Serisi Hakkında

40 yaş ve üzerindeki kadınların ciltleriyle barışmak istediğini gözlemleyen Esthederm’in hazırladığı “güzel yaşlanma sanatı” serisinin ismi Excellage’dır. Harvard Üniversitesi’nde 80 yıldır sürdürülen araştırmanın sonuçlarına göre hazırlanan Excellage; mutluluğun kurulan iletişimin kalitesine göre değişkenlik gösteren bir unsur olduğu gerçeğine göre kurgulanmış bir seridir. Cildin daha huzurlu ve sakin olmasının cilt hücreleri arasındaki iletişimi artırmakla sağlanacağını düşünen Esthederm uzmanları, bu fikirden yola çıkarak Excellage’ı hazırlamıştır.

Excellage, içeriğindeki smart polisakkarit sayesinde hücrelerin iletişiminin iyileşmesinedoku bütünlüğüne ve cilt sıkılığını korumaya yardımcı olur. Cilt bariyerini güçlendirir ve cildi besler. Ciltteki ışıltıyı ve içeriğindeki Cellular Water sayesinde cildin  nemlilik oranını arttırır. Ürünlerin eşsiz bir deneyim yaşamak ve  etkisini artırmak için Institut Esthederm’ in profesyonel masaj teknikleriyle uygulanması önerilir.

Excellage serisi toplamda 3 üründen oluşmaktadır. Bu ürünler; Excellage Serum, Excellage Cream ve Excellage Eye Care’dır.

“Güzel yaşlanma sanatı”

Excellage Serum

Cilde ışıltı vererek cilt tonunu eşitlemeyi hedefleyen Excellage Serum, cildin uzun süre beslenmesini ve yeniden sıkılaşmasını sağlar. İçeriğindeki doğal nemlendirici faktörlerle yağ asitlerinin sentezinin yapılmasına destek olan serum aynı zamanda epidermisin dış katmanlarında su tutulumunu sağlar. Bu da cilde daha parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Işıltısını yitirmiş, zayıflamış ve sarkmış ciltlere yönelik Excellage Serum; cildi rahatlatan yumuşak ve kadifemsi dokusuyla onu besler.  Serumunuzu sabah ve akşam tüm yüze, boyun ve dekolte bölgesine uygulayarak ondan aldığınız verimi artırabilirsiniz.

Excellage Cream

Cildi uzun süreli besleyen, yeniden sıkılaştıran ve rahatlatan Excellage Cream, içeriğindeki iki kat yoğunluktaki kamelya yağı sayesinde cildinize uzun süreli bakım yapar. Özellikle esnekliğini kaybetmiş tüm cilt tiplerine yönelik Excellage Cream, cildi canlandırır.  Cildi anında yumuşatıp nemlendiren Excellage Cream sayesinde yüz hatları 56 gün sonra yeniden şekillenir. Pudramsı ince yapısı sayesinde cilde derinlemesine nüfuz eden krem, cildin ışıldayan bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kırışıklıkları da azaltan Excellage Cream’i kullanarak yaşlanmayı geciktirebilir ve ileriki yaşlarınızda da güzel görünmeye devam edebilirsiniz.

Sabah ve akşam tüm yüze, boyun ve dekolte bölgesine uygulanması gereken bu ürünle cildiniz parlaklığıyla büyüleyecek.

Excellage Eye Care

Göz çevresini aydınlatarak kırışıklık görünümünü minimize etmeyi hedefleyen Excellage Eye Care, yorgunluk ve şişkinlik gibi istenmeyen görüntülerin azalması noktasında oldukça işlevsel bir üründür. Gözleri rahatlatarak daha belirgin bir görünüme kavuşmasını sağlayan Excellage Eye Care,  hücre onarımını destekleyerek yaşlanma riskini azaltır. Göz çevresini uzun süreliğine sıkılaştırıcı etkisi bulunan Excellage Eye Care’ın pudramsı dokusu ve parfümsüz yapısıyla kaz ayakları, sizin de korkunuz olmaktan çıkacak.

Ürünü sabah ve akşam özel zamak başlığıyla göz çevresine uygulayarak Excellage Eye Care’dan aldığınız verimi maksimize edebilirsiniz.

Görüldüğü üzere Institute Esthederm’in Excellage serisi 40 yaşını aşmış kadınlarla ilgili her detayı düşünerek hazırlanmış özel bir seridir. Siz de daha güzel yaşlanmak istiyorsanız Excellage Serisi’ne Esthederm’in internet sitesi üzerinden ulaşabilir ve daha çok bilgi elde edebilirsiniz.

Önceki İçerikSporculara Bulk Döneminde Beslenme Önerileri
Sonraki İçerik2023 Gratis’in Efsane İndirim Dönemleri
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.