İlk izlenim her zaman çok önemlidir. Çok istediğiniz o iş için görüşmeye çağrıldığınızda alanınıza uygun olan ve sizi en iyi şekilde yansıtan 5 kıyafet önerisini sizin için derledik.

 

1. Yaratıcı Sektör

Örnekler: yazar, editör, fotoğraf editörü, film, grafik tasarımcı, sanat yönetimi

Smart-casual olarak da duyulan, trend peşinde koşmayan, rahat ve şık kıyafetler bu alan için uygun olacaktır. Önü kapalı ayakkabılar, koyu renk pantolonlar bu tasarım için uygundur. Aksesuarları minimum düzeyde tutmakta fayda var.

2. Müşteri Bazlı Kurumsal Sektör

Örnekler: avukatlık, emlak, halkla ilişkiler, satış, pazarlama, reklamcılık, müşteri temsilciliği

Bakımlı gözükmeniz önemli ancak makyajda kesinlikle aşırıya kaçmayın ve üzerinize parfüm bocalamayın. Saçınız temiz ve sade bir görünüme sahip olsun. İyi bir blazer ceket, sade bir bluz ve düzgün kesimli bir pantolon kombini kurtarıcı olabilir. Yine kapalı ayakkabılar tercih edilmeli, topuk boyunda da aşırıya kaçılmamalıdır.

3. Moda Sektörü

Örnekler: moda editörü, stilist, tasarımcı, tekstil

Sade bir kıyafet ve tüm odağı toplayacak bir aksesuar kombini moda vizyonunuzu yansıtmak konusunda vurucu olabilir. Tarz sahibi bir ayakkabı veya şal, modern takı veya güneş gözlüğü bu vurucu hamleyi yapabilir. Ancak dikkat etmelisiniz. Odak noktasını bir noktaya çekmek tek bir atış hakkınız olduğu anlamına gelir. Büyük risk almaktan, aşırı aksesuarlardan kaçının.

4. Finansal Sektör

Örnekler: bankacılık, danışmanlık, serbest fon, muhasebe, sigorta, borsa

Gösterişsiz, klasik ve profesyonel olmaya özen gösterin. İki parça, pantolon veya etekle tamamlanan siyah takımlar dostunuz olacaktır. Siyah takımlarınızı beyaz veya açık renk bir bluzle aydınlatabilirsiniz. Gösterişsiz, klasik çizgide takılar yardımcı olabilir.

5. Teknik Staj Alanı

Örnekler: mühendis, yazılımcı, ürün yöneticisi, ürün tasarımcısı, IT

Stajyer olarak başlayacağınız teknik sektörde çoğu iş yeri en iyi okullardan mezun, inanılmaz yaratıcı ve son derece zekiymiş gibi gözüken genç insanlarla doludur. Dolayısıyla en büyük korkunuz bu geniş çaplı hipster denizinde yanlış veya aşırı giyinmek olabilir. Az biraz fark yaratmak istiyorsanız, hiçbir şekilde aşırıya kaçmamak kaydıyla, biraz daha ciddi ve olgun durmak faydalı olabilir.

Önceki makaleİyi Bir İlişkiyi Mükemmel Yapacak 10 İpucu
Sonraki makaleKarbon Ayak İzimizi Kaybedelim
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here