“Her sezon trend olan tek parça!” “Trençkot”

Her mevsim giyilebilir olması nedeniyle gardroblarimizin en zamansız parçası hiç şüphesiz  trençkotlar. İster kalem etek ve stilettolarla giyin ister jean ve spor ayakkabıyla, her durumda pratik bir kurtarıcı. Her sezon modeli yenilense de en klasik görünümüyle bile hep favorimiz.

Tarihi ise oldukça eski… İlk olarak 1.Dünya Savaşı’nda İngiliz askerleri için Thomas Burberry tarafından suya dayanıklı gabardin kumaştan üretilen trençkot, kelime kökeni olarak Trench “siper” ve Coat “palto” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Savaş sonrası gündelik hayatta da giyilmeye başlanınca hem erkek hem kadınlar için popüler bir dış giyim ürünü haline geliyor. Tabi hollywood etkisini de yadsıyamayız.

Audrey Hepburn ün “Tiffany’de Kahvaltı” filminde trençkot giydiği sahne hafızamızdan çıkmıyor elbette. Burberry’nin tapılası tasarımları başı çekse de pek çok markanın sonsuz model seçeneği arasından favorimiz olanları sizin için hazırladık.

Burberry – Mor Lame Trençkot

 

Burberry

Burberry- Ekose desenli poliüretan trençkot

 

Koton – Burberry’nin yüksek fiyatına alternatif olabilecek bir model.

Zara – Kemerli ve kapüşonlu kruvaze trençkot.

Zara – Taş rengi kemerli kruvaze trençkot

Mango – Bej rengi astarı ekose desenli trençkot

Marks&Spencer- Kemeri kurdele bağlama detaylı trençkot

Önceki makaleBir Çocuğun Gözünden Uefa Kupası: 17 Mayıs 2000 Zafere Giden Yol
Sonraki makale21 Mart Ekinoksu: Kesin Bilgi Bahar Geldi!
Deniz Delice, Dokuz Eylül University, Faculty of Fine Arts'ta Fashion Apparel okudu. Beymen Business Koleksiyon Danışmanı, İzmir Tasarım Akademisi Kurucusu ve Moda Tasarım Eğitmeni.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here