Bir genelleme yapacak olursak saç sağlığı hepimiz için oldukça önemli. Kullanılan şampuanlar, kremler, losyonlar ve maskelerin satış sayısındaki artış bu tezimizi açıklar nitelikte. Çoğumuz bu konuda tavsiyeler üzerine tüketim yapıyoruz. Günde 1.5-2 litreye yakın su içmenin saçları daha parlak gösterdiğini duyup su tüketim oranına dikkat etmemiz gibi… Saça içeriden bakım yapmak kadar dışarıdan bakım yapmak da bir hayli önemli. Saç kurutma makinesi seçimi bu konudaki önemli noktalardan birini oluşturuyor. Gelişen teknoloji birden farklı özelliklere sahip saç kurutma makinelerini ve saç ürünlerini tüketime hazır hale getirdi. Bu çok çeşitlilik elbette kafa karışıklığı yaratıyor. İyonlu saç kurutma makinesi bu yelpazeden en dikkat çekeni. İyonlu saç kurutma makinesine kattığı özelliklerden bahsedelim ve bu konuyu aydınlığa kavuşturalım istedik.

iyi21- iyon teknolojisi

İyon Nedir?

Öncelikle bu konuya temel bir bakış açısıyla yaklaşalım. Nedir bu iyon? Bir veya birden fazla elektron kazanmış yahut kaybetmiş atomdan oluşmuş elektrik yükü bulunan parçacıklara iyon denmekte. Negatif ve pozitif elektrik yükü taşıdıkları için negatif iyonlar ve aktif iyonlar olarak ayrılırlar. Bu iki iyon türü farklı teknolojilere sahip saç kurutma makinelerinde kullanılırlar.

Aktif İyon- Negatif İyon

Negatif elektrik yüküne sahip olan aktif iyonlar statik elektriğin önlenmesine yardımcı olur. Böylece nem tekrar içeri taşınır ve tüm saç tellerini kaplar sonuç olarak saç neme doyduğu için parlak bir görünüm elde edilir. Bu aynı zamanda pürüzsüzlüğü de beraberinde getirir ve saçtaki elektriklenmeyi engeller.

İyi21-iyon teknolojisi

Neden İyonlu Saç Kurutma ?

Klasik saç kurutma makineleri gönderdiği hava üzerindeki elektrik yükünü kontrol edemezler. İyonlu saç kurutma makineleri statik elektriklenmeyi düzenler ve azaltır. Bu işlem saçları koruma altına alır, besler ve güçlendirir. Güçlenen saç kırılmalara karşı dayanıklı hale gelir. Aynı zamanda iyonlar saçtaki su damlacıklarını parçalayarak kurutma yaptığı için kurutma esnasında size hız kazandırır. Sonuç olarak parlak ve pürüzsüz saçlara kavuşmuş olursunuz.

iyi21- iyon teknolojisi

Saç Kurutma Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir çok markanın, bir çok çeşidi ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere üretildi ve şu an satışta. Kabul edelim, bunca özellik kafa karışıklığına yol açabilir. Fakat saç kurutma makinesi seçiminde elzem özellikleri es geçmemek gerekir.

Isı Ayarı
İhtiyaca göre ısı kademelendirmeleri kurutma esnasında oldukça önemlidir. Saçların yapısal olarak güçlülük farkından doğan yanma eğilimi için bu ayar hayati önem taşıyor. Tercihen 3 kademeli ısı ayarı makuldür.

Hız Kademesi
Saçlarımızı kuruturken kademeli hız ayarı saç kırılmalarını etkilediği için saç tellerinin inceliğine ve kalınlığına göre önem arz eder.

İyon Tuşu
İyonlu saç kurutma makinelerinin sürekli kullanımı bazı kullanıcılarda yağlı saç görünümü şikayetine sebep olmuştur. İhtiyaca göre değişim göstermesi için açılır-kapanır bir iyon tuşu ihtiyacınızı görecektir.

Soğuk Hava Tuşu
Saçınızın 3/2’lik bölümü kuruduğu zaman soğuk tuş ile üfleme yapabilirsiniz. Bu saç şeklinizin sabitlenmesini sağlar ve ekstra parlaklık kazandırır.

Üfleme Gücü/Watt
Watt, bir güç birimidir. Makinenin motor çalışma hızını simgeler. Watt değeri ne kadar yüksek olursa saçlarınızı kurutma işlemini o kadar kısa süre içerisinde tamamlarsınız. Bu özellik, elbette fiyatlandırmada büyük rol oynamakta. Watt arttıkça fiyat da artar. 2000 Watt ve üstü saç kurutma makineleri profesyonel seviyede sayılır ve etkili bir sonuç doğurur.

Güzellik İlgili Diğer Yazılarımıza da Bir Göz Atın

Yüz Temizleme Esnasında Yapılan 5 Temel Hata

Yağlarınızı Yakmak İçin Buz Kullanın!

Önceki İçerikAvrupa’da Gezilmesi Gereken 10 Ülke Hangisidir?
Sonraki İçerikTürkiye’nin En Güzel Tatil Beldeleri Hangileridir?
Kübra Yakut, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. Ünsüz düşünür, çok yazar, hiç çizer. #Yıldıztilbefunclub

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz