Eğer tüylerinizi traşlamak veya ağdalamak size yorucu geliyorsa, lazer epilasyon tam size göre.

Lazer epilasyon adından da anlaşılacağı üzere lazer teknolojisiyle yapılır. Yüksek frekanstaki lazer ışını vücudunuzdaki istenmeyen tüylere tutularak, onların aniden yok olmasına sebep olur. Tamamen ağrısız ve acısız olan bu işlemin bir seansı maksimum 1-2 saat içinde tamamlanır.

Geniltal bölgeye yapılan lazer epilasyonunun bir seansı yaklaşık 15-20 dakika sürer. Ayrıca bölgedeki tüylerden tamamen kurtulmak için toplamda 6 ila 8 seans arası yaptırmak gerekebilir. Bölgedeki tüylerden tamamen kurtulma durumu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ancak süreç tamamlandığında minimum %80 kurtulmuş olursunuz.

Yapılan araştırmalar sonucunda lazer epilasyonun hiçbir zararına rastlanmamıştır. Ancak işlemden birkaç gün sonra epilasyon yaptırdığınız bölgede güneş yanığı gibi hafif bir yanma hissi olabilir. Nemlendirici kremlerle bu sorunu aşabilirsiniz.

Avantajları

Lazer epilasyonda istediğiniz bölgedeki tüyleri istediğiniz gibi alırsınız. Ayrıca hassas bölgelerde de tahriş riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Lazer epilasyon çok hızlı bir epilasyon yöntemidir. Çok dikkat gerektiren bölgeleri bile hızlıca, zahmetsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Ayrıca lazer epilasyonla birlikte 3 ila 7 seans arasında tüylerde kalıcı kayıp yaşanır.

Önceki İçerikMutsuzluğu Yenmek İçin Yemek Yiyin!
Sonraki İçerikOkul Çağı Çocuk Beslenme Çantası Nasıl Olmalıdır?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz