Tırnak Bakımı

Günümüzde görselliğin bir çok yerde ve alanda önem kazandığı muhakkak. İlk intiba çok önemlidir.İnsanların sizin hakkınızda ki düşünceleri ilk önce nasıl göründüğünüzle ilişkilidir. Dolayısıyla bakımlı ve temiz bir görünüme sahip olmak tabir yerindeyse sizi 1-0 ileriye taşır. Bir insanın bakımlı olduğu ilk önce ellerinden anlaşılır.

Bu kadınlarda daha da belirgindir. Örneğin; bir davettesiniz ve yeni birileriyle tanıştınız, yada en basitinden bir arkadaşınızla karşılaştınız yapacağınız ilk şey nedir ? elinizi uzatıp tokalaşmak değil mi? İşte burada devreye ilk önce tırnaklar giriyor. Bir kadının tırnaklarının bakımlı olması o kadının her anlamda çok bakımlı olduğuna işarettir.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak bakımı öyle saç, sakal yada cilt bakımı kadar zor değildir. Öncelikle çok temiz olması gerekir, sonrasında da tırnakların düzgün nizami bir şekilde kesilmesi yeterlidir aslında, ancak; şimdilerde kadınların yanı sıra erkeklerde manikür yaptırarak daha bakımlı bir görünüm elde etme çabasındalar. Kadınlar, tırnak bakımına önce manikürle başlayıp sonrasında da ya bir tırnak cilası yada kıyafetine uyumlu bir ojeyle tırnak bakımını tamamlamaktadırlar.

Tırnak kesiminin duş sonrası yapılması daha sağlıklı olacaktır. Çünkü duştan sonra vücut zaten kendiliğinden nemlenmiş olur ve bu şekilde tırnak kesmek daha kolaydır. Kesim işleminden sonra da tırnak etrafına ekstra nemlendirici sürülmesi de tırnağı hem besler hem de daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlar.

Eğer, çok yoğunum kuaföre giderek manikür – pedikür yaptıracak zamanım yok, yada manikür yapmayı tek başıma beceremiyorum diyenlerden iseniz, o zaman doğal yollardan tırnak bakımını yapmak sizin için en doğrusu, bunu da her banyodan sonra kesim ve törpüleme işleminin ardından ellerinize dolayısıyla da tırnaklarınıza zeytinyağı ile masaj yapmaktır. Bu sayede tırnaklarınız ve elleriniz muhteşem bir görünüm kazanacaktır.

Ayrıca, tırnak bakımındaki bir diğer önemli husus, tırnaklardaki ojeleri çıkarmak içinde muhakkak kaliteli bir aseton kullanmak ve ardından da tırnak bakımına uygun bir nemlendirici kullanmaktır. Aksi takdirde tırnaklarınız bir süre sonra kırılmaya başlayacaktır. Hiç birimiz böyle bir şeye sebebiyet vermek istemeyiz öyle değil mi?

Önceki İçerikFit Vücut İçin 10 Öneri
Sonraki İçerikSağlıklı Bir Yaşam Sürdürebilmek İçin Dengeli ve Düzenli Beslenmenin Önemi
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz