Aşk, Allah’ın tüm yarattıklarına bahşettiği en güzel armağandır. Bu duyguyu tatmayan neredeyse hiç canlı yoktur. Tabii ki aşk, karşılıklı olursa güzeldir. “Ama o zaman adı aşk olmaz” sözlerini duyar gibiyim. Ya karşılıklı olmayan aşk… diyecek tek bir söz var aslında, “adamı ters düz eder” işte bu yazımız da tam da aşk acısı çekenler için biraz dertleşme biraz da bu aşk acısından kurtulmaya yönelik bir takım önerilerde bulunmayı amaçlamaktadır.

Elbette ki sizlere bir mucize vadedemeyiz. Yani şöyle sihirli bir değnek olsa da bir okus pokus yapsak da geçse diye bir şey yok. Biraz klişe olacak belki ama “zaman her şeyin ilacı” ancak; hiç olmazsa birkaç yöntem uygulayarak en azından bu durumu biraz daha kabullenebilir yada hafifletebilmeniz de mümkün tabii. Nasıl mı?

Şöyle ki;

Bir kere öncelikle kendinizi önemseyin, hayatta hiç bir şey sizden daha değerli değildir. Siz mutlu olacaksınız ki etrafınızdaki insanlarda mutlu olsun öyle değil mi?

Elinize bir kalem ve kağıt alın, bu ilişkiyi baştan sona şöyle bir gözden geçirin. Önce kendi yanlışlarınızı, doğrularınızı, fedakarlıklarınızı, kurtarmak için neler yaptığınızı hepsini tek tek yazın. Sonrasında da aynı işlemi karşı cins için tekrarlayın. Yani kısacası karşınızdaki kişinin artılarını ve eksilerini bir düşünün. Çıkan sonuç umarım sizi rahatlatmaya yöneliktir.

En çok neler yapmaktan hoşlanırsınız mesela, kendinizi hobilerinize yönlendirin. Sinema, kitap, alış veriş, farklı ülkeler keşfetmek, farklı insanlarla tanışmak(malum çivi çiviyi söker), spor yapmak gibi…

Aşk acısından kurtulmak için muhabbeti gıcır arkadaşlarınızla takılın, onlarla konserlere gidin, gülün eğlenin…

Eğer durumunuz sandığınızdan daha da vahimse muhakkak bir psikolog yardımı alın.

Son olarak, bir düşünün gerçekten devam etseydi sonu nereye kadar ilerlerdi, yada sizi yeteri kadar hak eden birimiydi, eğer öyle ise neden bitti. Daha mı çok mutsuz olacaktınız yoksa ? bunların tek tek muhasebesini yapın. Sonuç olarak hatayı kendinizde bulduysanız telafi etmenin yollarını arayın. Yok siz elinizden geleni yaptıysanız o zaman her şeyi akışına bırakın. Mutlaka daha iyisi çıkacaktır. Zaten bitmesi gerekiyordu…

Önceki makale7 Adımda Yaz Diyeti
Sonraki makaleYaz Aşkını Bulmanın En İyi Yolu : Spor İle Yaza Hazırlanmak
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here