Cinsel Gücü Arttıran Besinler

Daha çok ileri yaşlardaki erkeklerde bir takım cinsel problemler oluşabiliyor. Hatta günümüzde sırf bu sebepten ötürü bir çok boşanmalar da gerçekleşmekte. İşte tüm bu cinsel problemlerle baş etmeniz için iyi21’den sizlere birkaç cinsel gücü arttıran besin önerileri

  • Havuç; uzmanlarca doğal viagra olarak adlandırılan havuç cinsel hormonları aktife eden bileşenlere sahiptir. Tavşanların nasıl bu denli çoğalabildiklerini şimdi daha iyi anlamışsınızdır sanırım
  • Karpuz; Amerika’da bir takım bilim insanlarınca yapılan araştırmada karpuzun yapısında bulunan citrulline maddesi, karpuz tüketildiği anda vücudun rahatlamasına ve kan damarlarının açılmasına yardımcı olan ve bu sayede de cinsel gücü arttıran bir yaz meyvesiymiş.
  • Antep Fıstığı; uyarıcı etkisi bulunmaktadır. Cinsel arzuyu arttırır ve içerisinde bol miktarda E vitamini ve protein içeren Antep fıstığı cinsel gücü arttırmada çok etkilidir.
  • Ay Çekirdeği; Cinsel gücü arttırmada önemli bir çerez olmasının yanında ciltte sivilce oluşumu ve vücutta kilo artışına da neden olmaktadır. Ayrıca hafızayı kuvvetlendirdiği yönünde de uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar mevcuttur.
  • Yulaf Ezmesi; bu gıda maddesi daha çok kadınların cinsel isteklerini arttırmada etkilidir. Kadınlardaki cinsel isteksizliklerden yakınan pek çok erkek vardır. Mutlu bir evlilik için bu tarz gıdalar tüketmeyi denemekten hiç bir şey kaybetmezsiniz. Ayrıca oldukça sağlıklı olan yulaf ezmesini özellikle sabahları sütle birlikte tüketmenizi öneriyoruz. Bütün günü zinde geçirebilirsiniz.
  • Maydanoz; bu yeşil bitkinin erkeklerdeki cinsel gücü arttırdığı yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır. Ayrıca vücut yorgunluğunu da almaktadır.
  • Isırgan Tohumu; mucizevi bir bitkidir. Bir yemek kaşığı bal bir tatlı kaşığı ısırgan tohumunu karıştırıp her gün düzenli olarak kullandığınız da vücudunuzda ki zindeliğe kendiniz de şaşıracaksınız.
  • Kekik ve Nane; yemeklerde bol bol kullandığımız muhteşem kokulu bu iki bitki daha çok kadınlardaki kadınlık hormonlarını baştan aşağı yeniler ve cinsel istek uyandırır.

İnternet sitelerinde veya tv, radyo reklamlarında binlerce cinsel gücü arttıran bir takım ürün reklamlarıyla karşılaşırsınız. Bu ürünler kısa süreliğine cinsel istek uyandırabilir evet. Ancak beraberinde birçok sağlık sorununu da beraberinde getirir. Hatta ani kalp krizine yol açıp ölümle bile sonuçlandırabilmektedir. Bilginize…

Önceki makaleEnerji İçeceklerinin Zararları
Sonraki makaleDiyet Yaparken Yenmemesi Gereken Besinler
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.