Cinsel Zevkin Kitabı Kama Sutra

Kama Sutra çoğumuzun duyduğu bir kavram.

Kama Sutra’yı sadece seks pozisyonları olarak düşünüyoruz. Aslına bunun çok ötesinde cinsel birlikteliğin zirvesi olarak düşünebiliriz.

Nasıl mı?

Kama Sutra Zevkin Kitabı Anlamına Gelir

Kama Sutra Hindistan’da doğmuş bir akım. Hintçe’de  Kama “zevk” Sutra “kitap” anlamına gelmektedir. Yani; cinsellikte zevkin kitabı.

Kama Sutra cinselliğin eşler arası keşfi ve zirveye taşınması felsefesidir de diyebiliriz.

Ön Sevişme Kama Sutra’da Önemli Bir Yer Tutar

Eşlerin vücutlarını tanımaları, zevk noktalarını keşfetmeleri Kama Sutra’da önemlidir. Uzun dokunuşlar, okşamalar bunların dans, müzik eşliğinde zevkle yapılması başlangıç noktasıdır. Kama Sutra’da ön sevişme önemli ve uzun bir süreç olarak betimlenir.

Kama Sutra; ön sevişmenin ve cinselliğin önemli noktaları yüzyıllar önce belirlemiştir.

Sinir uçlarının bol olduğu kulaklar, dudaklar, boyun, göğüsler, göbek, uyruk, diz arkaları, ayaklar ve genital bölgeler çiftin birbirlerini keşfetmeleri için kullanabileceği en ideal erojen bölgelerdir. Dokunma sanatının özü olan Kama Sutra, beyindeki zevk alıcılarını uyaran en kuvvetli cinsel birleşmeleri tavsiye eder. Dudakla bedenin keşfini tavsiye eder.

Ön sevişme sürecinde; kadife kumaşlarla, çiçeklerle vücuda yapılan dokunuşlar, tırnak izleri ile vücutta bırakılan izler, baştan çıkarıcı danslar Kama Sutra’da önemli yer tutar.

Bunlar; eşlerin birbirlerini keşfetme ve zevkin arttırılması için Kama Sutra’nın olmazsa olmazıdır.

Sonraki Aşama Nefsin ve Nefes Kontrolü

Kama Sutra’da amaç cinsel birlikleliği mümkün olduğu kadar uzun tutmak, cinselliğin doruklarına çıkmaktır. Uzun ön sevişme sonrası sonrasını nefis ve nefes kontrolü izler. Yani boşalmayı ilk anda yaşamayıp, ertelemek ve sevişme süresini uzatmak.

Boşalma genelde erkekte öncelikli olduğundan; erkeğin boşalacağı zaman geri çekilmesi, nefes kontrolü ile boşalma sürecini dengelemesi ve ertelemesidir.

Boşalma Kama Sutra’da en son ve çok uzun sürmesi gereken bir süreçtir.

Hatta erkeğin sıkça boşalmasının yanlış olduğu bir felsefedir. 

Kama Surta felsefesinde erkek hem kendine, hem kadınına zevk vermeli. Boşalarak zevkten hem kendini, hem kadını mahrum etmemelidir. Aynı zamanda erkeğin boşalması sadece gerekli zamanlarda olmalıdır.

Zira bir çok birleşme pozisyonun olması ve bunun sağlanabilmesi için temel de budur.

Kama Sutra Kadının Üç Sıvısı Olduğundan Söz Eder!

Biri cinsel birleşme öncesi isteğinden oluşan sıvı, ikincisi orgazm sıvısı üçüncüsü ise; boşalmayan erkekle devam eden pozisyonlar sonucu orgazm ötesi cinsel doruklara çıktığı sıvı.

Bazı kaynaklar erkeğin boşalma zamanın bu sıvı olduğunu yazar.

Erkek boşalmadığı sürece zevk almaya devam eder.  Erkeğin üst üste yaşayabileceği orgazm sayısı, boşalma ile sınırlıdır. Kama Sutra’ya göre; boşalmaması zevk alması daha da uzatacaktır.

Kadın ise üst, üste birçok kez orgazm olabilir.  Kadında yaşanacak, erkeğin yaşatacağı bu benzersiz deneyim Kama Sutra’da cinselliğin zirvesi kabul edilir.

Renkli cinsel hayat dilerlerimizle  : )

Önceki makaleDiş Beyazlatma Yöntemleri
Sonraki makaleSaçınızı Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here