Cinsellik Bitince Evlilik Biter mi?

Cinsellik evlilik içerisinde önemli bir noktada yer almaktadır. Evliliğin içerisinde yer alan saygı ve sevgi noktaları aynı zamanda cinselliğe de çıkan bir yol bulunmaktadır. Cinsellik bitince evlilik biter mi? soruları da bu noktada ön plana çıkmaktadır. Cinsellik hayat içerisinde olması gereken ve evlilik içerisinde de yer alması gereken bir durum olması nedeniyle evlilik hayatını derinden etkileyebilmektedir. Evlilik kolay kurulan bir yapı olmadığı gibi, kolay bir şekilde bozulması da kişiler tarafından istenilen bir durum değildir. Bu nedenle evlilik hayatı içerisinde cinselliği ve eşlerin birbirine karşı olan ilgisini daima canlı tutulması gerekmektedir.

Eşler arasında cinsellik durumunun bitmesinin birçok sebebi olabilir. Bu durumun yıpratıcı sebepleri var ise evliliğin bitimi kadar doğal bir durum yoktur. Ancak farklı sebeplerle cinsellik bitimi var ise eşlerin bu durumu çözebiliyor ise çözmesi ya da evliliğin bitiş noktasında olduğunu anlaması gerekmektedir. Cinsellik bitince evlilik biter mi? sorunlar çözülür mü? Bu durum belli olmaz ancak cinselliğin bitme sorunlarına odaklanılmalıdır. Diğer sorunlar ise;

  • Eşler arası şiddet
  • Eşlerin birbirine olan saygısını yitirmesi ve hakaret boyutuna geçmesi
  • Ruhsal sıkıntılara karşı her şeye ilgisiz hale gelme
  • Zaman içerisinde eşlerin birbirine karşı ilgisizliği
  • Çocuk oluşumuna bağlı olarak eşlerin birbirine karşı uzaklaşması

Bu sorunlar aile yapısı içerisinde yaşanılan durumlar arasındadır. Bu nedenle evliliğiniz içerisinde cinsel ilişkinin neden bittiğine dair sorgulama yapmanız ve eşinize karşı olan hislerinizi bir süzgeçten geçirmeniz gerekmektedir.

Cinsellik Bitince Evlilik Biter mi?
Cinsellik Bitince Evlilik Biter mi?

Evliliğiniz içerisinde cinselliğe dair sorunlarınız bulunmaktaysa ilk olarak eşinizi dinlemekle bu sorunları çözmeye yaklaşabilirsiniz. Unutmayınız ki cinsellik tek yaşanan bir şey değildir. Bu nedenle eşlerin bu konu hakkında görüşleri önemlidir. Cinsellik biterse evlilik biter mi? sorusuna da bu şekilde cevap bulmuş olacaksınız. Eşinizin istekleri ya da içinde bulunduğu duruma bağlı olarak cinsel ilişkinizde sorunlar yaşanması önemli bir konudur. Bu durumu eş geçmeyerek eşlerinize gerekli önemi vermeli ve cinsel hayatınızı evlilik süreniz boyunca her daim canlı tutmaya özen göstermelisiniz.

Önceki makaleArabulucu Ve Uzlaştırmacı Arasındaki Fark
Sonraki makaleİlk Defa Cinsel İlişkiye Girecek Olan Erkeklere Tavsiyeler
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.