Home İlişki & Cinsellik Ne Sıklıkla Cinsel İlişkiye Girmeliyiz?

Ne Sıklıkla Cinsel İlişkiye Girmeliyiz?

0
3080

Ne Sıklıkla Cinsel İlişkiye Girmeliyiz?

Birlikte olduğumuz kişiyle cinsel birliktelik sıklığı, zamanla değişebilmektedir. Peki ne sıklıkla cinsel ilişkiye girmek en doğrusu?

Aslında bu sorunun kesin bir cevabı bulunmamakta. Cinsel birliktelik sıklığı kişiden kişiye değişmektedir. Psikolojik olarak bir probleminiz olduğunda bile cinsel istek azalıyor ve cinsel birliktelik bir görev haline geliyor.

Cinsel birliktelik için uzun süreler beklemek, hormon düzenini bozmaktadır. Bu yüzden haftada 3-4 defa birlikte olup, 1 ay beklemek doğru değildir. Uzmanlar tarafından 3 haftada en az 1 defa birlikte olmanın gerekli olduğu söylenmektedir.

İdeal cinsel birliktelik sıklığı için kesin bir sayı yoktur. Ancak ideale en yakın sayının haftada 2 veya 3 kere olduğu belirtiliyor. İhtiyaçlara ve isteklere göre bu sayı tabii ki artırılabilir. Çünkü seks sadece cinsel organ ilişkisi değildir. Çiftler birbirine dokunur, öper, duygularını ve ruhlarını paylaşırlar.

Yapılan araştırmaya göre ilişkide 2 yıla kadar haftada ortalama 2 defa cinsel birliktelik yaşandığı gözlemlenmiştir. Bu sayı 2 yılın ardından ayda yaklaşık 6 sefer olmaktadır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here