Monotonluktan kaçış mı? Sorumluluğu olmayan keyif anları mı? Ya da bazen yalnızlığa karşı bir kandırmaca… Ve bazen insanın doğası gereği cinsel ihtiyaçlarını karşılama dürtüsü… Çağımızın hızlı yaşama ayak uydurma vesveselerinden biri hatta en belirginlerinden biri tek gecelik ilişkilerin artması.

Bu konuda, çoğunlukla tek gecelik ilişkiler yaşayan erkekler bakın neler diyorlar:

Tekrar aranmayı bekleme!
Eğer ilk buluşmada yelkenler suya indiyse, tüm bahisler kapandı! Tekrar aranmayı bekleme. Kalbin mi kırıldı? Peki suçlu kim?

Kahvaltı ve sarılmak… Bonus!
İlişki sonrası gece seninle kaldı, hatta uykudayken sarıldı, sabah evinde duş aldı ve birlikte kahvaltı yaptınız. Tebrikler, bir gecede iyi bonus biriktirdin! Bu seni bir daha görmek isteyebileceğini gösterir. Tabii sonrası sana kalmış.

Hızlı kaçanlardan mı? Hımm…
Gece kalmadı ya da uyandığında çoktan yok olmuştu. Bu seni bir daha aramayacağı anlamına gelmez ama eğer ararsa, bir daha onu görmemelisin.
Tabii bu her zaman %100 aynı sonucu vermeyebilir, biraz da hislerine kulak verebilirsin.

Onu tekrar aramak için geçerli bir nedenin mi var? Arama!
Sende güneş gözlüklerini mi unuttu? Onu aramak için harika ve doğru bir neden ama yapma! Bırak gerçekten onları almak istiyorsa o arasın. Eğer aramazsa yeni bir güneş gözlüğün oldu, hayırlı olsun
İş bitti yani paydos, kalma işini uzatma!
Eğer onun evindeysen kalma işini uzatma, eğer ikram edildiyse kahveni iç ve evin yolunu tut. Evde yarım kalan diziyi izlemeye devam et, daha huzurlu olacaksın.

Telefon numarası kritik konu!
Bir iş toplantısı değil yaptığın, zorla telefon numaranı verme, eğer gerçekten istiyorsa onu senden almanın bir yolunu bulacaktır.

Eski sevgili ile tek gecelik ilişki olmaz, hadi oldu, soru sorulmaz!
En doğrusu bunu yapma ama illa ki yaptın, gecenin sonunda ilişkinin neden yürümediği tartışmasına girme! Bunun ne sana ne ilişkiye bir faydası yok, boşuna patinaj çekme!

Unutma! O bir tek gecelik ilişki
Anın büyüsüne kapılıp “seni seviyorum” deme! İlişki sonrası pişmanlıklar üzerine sohbet açıp, pişmanlığını ifade etme ki tren çoktan gideceği yere vardı. İlişkisi olup olmadığını sorgulama, Ne gerek var, öğrenmek seni daha da çıkmaza sokar.

Önceki makaleİlişkisinde Cinsel İsteksizlik Olanların Kendilerine Sorması Gereken 3 Soru!
Sonraki makaleKitap Önerisi : Daha İyi Bir Yaşam Üzerine
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here