İstanbul’da Sergi Vakti! 15. İstanbul Bienali: İyi Bir Komşu

İyi bir komşu kimdir? 15. İstanbul Bienali “İyi Bir Komşu”, ev sahipliği yapan mekanlarda 12 Kasım’a kadar ücretsiz olarak gezilebilir.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen, küratörlüğünü Elmgreen & Dragset’in üstlendiği, “İyi Bir Komşu” başlığı ve kavramsal çerçevesi altında 15. İstanbul Bienali başladı. “İyi bir komşu sizin gibi yaşayan birisi midir?”, “İyi bir komşu sizi rahat bırakan birisi midir?”, “İyi bir komşu korkmadığınız bir yabancı mıdır?” gibi küratörlerin belirlediği 40 soru etrafında geliştirilen çalışmalar, İstanbul Modern, Pera Müzesi, Galata Özel Rum Okulu, Ark Kültür, Yoğunluk Sanat Atölyesi ve Küçük Mustafa Paşa Hanı olmak üzere 6 komşu mekanda sergileniyor.

32 ülkeden yerli ve yabancı 55 sanatçının ev, mahalle ve aidiyet kavramlarını sorgulamaya yönelten çalışmaları, ev sahipliği yapan mekanlarda 12 Kasım’a kadar ücretsiz olarak gezilebilir.

Önceki makaleEylül Ayında Ekebileceğiniz 15 Bitki!
Sonraki makaleBu Yiyeceklere 21 Gün Ara verin!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here