Yoğun ve koşuşturmalı hayatın içinde, hepimiz yorgun ve stresli olabiliyoruz. Bu sebepten dolayı İş hayatının stresinden kurtulup, biraz da olsa rahatlayıp dejarz olabilmek için türlü türlü alternatifler deniyoruz. Denediğimiz bu alternatiflerin başında konserler, söyleşiler, tiyatrolar ve festivaller  gelmektedir. Bu günkü yazımız da ise stresinizi atacağınız ve dejarz olabileceğiniz birbirinden güzel ve keyifli mayıs ayı etkinlik takvimini hazırladık hepinize keyifli okumalar ve iyi eğlenceler dileriz.

İstanbul Mayıs Ayı 2022 Etkinlik Takvimi

Şehrin Kalbi İstanbul Caz Günlerinde Atıyor

yeniköy_cazz_festivali_24 Mayıs -29 Mayıs ve 4 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek Yeniköy caz günleri festivali, tüm caz severleri bir araya getiriyor. Yeniköy caz festivali, mayıs ayı etkinlikleri arasında en çok rağbet göreceğini düşündüğümüz etkinlikler arasında yer almaktadır. İstanbul’un en güzel mekanında yapılacak olan Yeniköy caz festivali ile caz severler müziğe doyacak. Yeniköy’ün çeşitli mekanlarında yapılacak olan caz festivalinde Cihan Gülbudak Thereminist & Mücellit, Akustik Latin Trio Sibel Köse Kamil Erden Serdar Barçın, Arto Tunçboyacıyan/ Cenk Erdoğan/ Derya Türkan/ Kağan Yıldız,  gibi caz müziğinin başarılı isimleri sahne alacaktır.

Büyük Usta Şener Şener’in “Zengin Mutfağı”ndan İzlemeye Doyamayacağınız Bir Tiyatro

sener_sen_zengin_mutfak_tiyatosu_

İstanbul mayıs ayı etkinliklerine göz gezdirdiğimizde , hemen gözümüze büyük üstat Şener Şen’in ilk olarak 1978 yılında yayınlamış olduğu “Zengin Mutfak” tiyatrosu gözümüze çarpıyor. Seneler sonra tekrar sahnelenecek tiyatro, 3 – 4 – 5 – 23 – 24 Mayıs 2022  tarihleri arasında Dasdas sahnede seyircisiyle buluşuyor. Tiyatronun konusu, Cumhuriyet tarihinde yaşanmış en büyük işçi hareketi olan 1970 harekatının zengin bir ailenin mutfağındaki yansımalarını anlatıyor. Bu mutfak da çalışan mutfak personellerinin olaylara kayıtsız kalmayacaktır. Konusuyla ilgileri üzerine çeken “Zengin Mutfağı” tiyatrosuna mutlaka gitmelisiniz.

Zerrin Tekindor Sahnenin “Toz”unu Attırmaya Geliyor

zerrin_tekindor_toz_Zerrin Tekindor’un tek kişilik dev kadro olarak sahne aldığı tiyatro, seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor. Mayıs ayı kültür sanat etkinlik takvimin de dikkat çeken etkinliklerden olan Toz, 1960 yıllarında bir kız çocuğun güzel genç bir kadın olana dek yaşadığı zorlukları yalın ve tüm gerçekliğiyle anlatan tiyatro , 13 – 30 Mayıs 2022 tarihlerinde Alan Kadıköy ve Baba sahne de sahnelenecektir. Biletler tükenmeden mutlaka almalısınız.

Müziğin Ritmini Caz İle Hisset

zorlu_psm_caz_festivali_Mayıs ayı İstanbul etkinlik takvimi açısından oldukça yoğun geçmektedir. Bu yoğun etkinlik takviminde en çokta caz konserleri yer al aktadır. Müziğin ritmini tüm hücrelerinizde hissedeceğiniz Zorlu PSM caz konserleri, 18 – 20 – 21 – 26 – 27 – 28 Mayıs 2022 tarihleri arasında Zorlu PSM sahnede sahnelenecektir. Bu caz konserlerinde, herkesin tanıdığı ve çokça sevdiği Erol Evgin, Caz’ın yaşayan efsanesi Anouar Brahem, Trompet duayeni Sefi Zisling gibi Caz müziğinin sevilen isimleri yer alacaktır. Bu büyüleyici Caz atmosferini kaçırmayın

Dada Salonda Mirkelam Rüzgarı Esiyor

dada_mirkelam_

Pop müziğinin sevilen isimlerinden olan Mirkelam 20 Mayıs 2022, tarihinde Şişli Dada’da  sahne alacaktır. Yemekli oturma düzenine sahip olan konser, mekan Dada’nın birbirinden leziz yemekleriyle karnınızı doyururken aynı zamanda da pop müziğinin güçlü seslerinden olan Mirkelam ile kulaklarınıza müzik ziyafeti yaşatın.

Yaz Kenan Doğulu Konserleri İle Başlıyor.

kenan_dogulu_unique_hall_konserMayıs ayı İstanbul etkinlik takviminin başını, Türk pop müziğinin efsane isimlerinden olan Kenan Doğulu çekmektedir. İstanbullulara muhteşem unutulmaz bir gece yaşatacak olan Kenan Doğulu, birbirinden güzel hitlerini İstanbullular için seslendirecektir.  21 Mayıs 2022, tarihinde Maximum Uniq Açıkhava sahnesinde sahne alacak Kenan Doğulu’nun muhteşem sesiyle güzel bir gece geçirmek istiyorsanız sakın kaçırmayın.

Mor ve Ötesiyle Müzik Ötesi Bir Deneyim Yaşamaya Hazır  Olun

mor_ve_otesi_vodofone_arena_konser_Türk Rock müziğinin en başarılı ve sevilen isimlerinden olan Mor ve Ötesi ile doyumsuz bir müzik deneyimi yaşamaya ne dersiniz?  cevabınız evet ise vakit kaybetmeden planınızı yapın. 28 Mayıs 2022 tarihinde Vodofone Park Arenada sahne alacak Mor ve Ötesi, birbirinden güzel ve anlamlı şarkılarını siz sevenleri için seslendirecek. Biletler tükenmeden hemen yerinizi ayırın.

Önceki makaleMayıs Ayında Yayınlanacak Netflix Yapımlarını Açıklıyoruz
Sonraki makale2022 Mayıs Ayının Önemli Gün Ve Haftaları