Linkin Park bir çoğumuzun yakından tanıdığı ve severek dinlediği alternatif rock müzik gruplarının başında gelmektedir. Pek çok hayran kitlesine sahip olan grup 1996 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur. Büyük kitleleri peşinden sürükleyen Linkin Park grubu, 6 kişiden oluşmaktadır. Grubun vokalistliğini yaptığı Chester Bennington ile birçok kült olmuş şarkıya da imza atmıştır. Bu kült şarkıların başında “İn The End” “Numb” gibi şarkılar gelmektedir. Bu denli büyük işlere imza atan ve büyük hayran gruplarına sahip grup hakkında merak edilen birçok sorular mevcuttur. Sizde bu efsanevi alternatif rock grubu hakkında daha çok bilgi edinmek ve grubu yakından tanımak istiyorsanız, sizin için grup hakkında 10 bilinmeyen bilgiyi derledik. Şimdiden keyifli okumalar diler bol müzikli bir hafta sonu dileriz.

Linkin Park Grup Üyeleri Kimlerdir?

  • Linkin_Park_kimdirChester Bennington – Vokalist
  • Mike Shinoda- Piyano
  • Joe Hanh- Pikap
  • Rob Bourdan- Bateri
  • Brad Delson- Bas Gitar
  • Dave Farrell- Bas Gitar

Linkin Park Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek

1-Linkin Park adı nereden gelmektedir?

Linkin_park_hakkında_bilinmeyenler1996 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan grup, kurulduğu ilk yıllarda “Xeoro” adıyla bir araya gelmişlerdir. Sonradan grup üyeleri ismi, “Hybrid Theory” olarak değiştirme kararı almışlardır.” Hybrid Theory” ismi gruba pek iyi gelmemiş olacak ki, aynı sene “Hybrid Theory” isminden dolayı ufak bazı anlaşmazlıklar yaşadılar. Bu sebepten dolayı grubun ismini “Lincoln Park” olarak tekrardan değiştirmek zorunda kaldılar. Yazımdan dolayı tekrar sorun yaşayan grup ismini günümüzde hepimiz tarafından bilinen “Linkin Park” ismiyle değiştirdiler.

2-Küfüre karşıyız!

Linkin_park_Grubun mottası olan küfüre karşıyız ile sanatta duygu ve düşüncelerini iletirlerken küfüre ihtiyaç duymadıklarını, mesajlarını sanat yoluyla iletirken farklı betimlemeler ve söz sanatları kullanarak da iletebileceklerini vurguluyorlar. Grup bu mottoyu benimsedikleri için şarkılarında genel olarak küfürlü kelimelere pek rastlayamazsınız.

3-Dahice fikir, Brad!

Brad_DelsonGrubun bas gitarcısı olan, Brad Delson konserlerde çok fazla çığlığa ve yüksek notalardaki seslere maruz kaldığından dolayı , konserlerde sürekli olarak özel üretilmiş iyi bir ses yalıtımına sahip kulaklıklar kullanmaktadır.

4- İlk Başarısızlıklar

Linkin_ParkBir çoğumuz gibi Linkin Park’ta ilk zamanlarda başarısızlıklar ile karşılaştı. Ama yılmadan devam eden alternatif rock grubu bugün bu azmi sayesinde efsanevi bir müzik grubu haline gelmiştir. Özetle açıklamak gerekirse grup ilk kurulduğu dönemlerde, Auder Brothers tarafından 44 kere red cevabı almıştır. Bu red cevap sayısı müzik dünyasında bir rekor olmuştur.

5-Ard Arda Gelen Ayrılıklar

linkin_park_kimdir_Grupta bir dönem yaprak dökümleri yaşanmıştır. Bu yaprak dökümlerinin başında, grubun bas gitaristçi olan Dave Farrell, Mark Wakefield’in ayrılmasından hemen sonra gruptan ayrılmıştır. Böylelikle gruptaki ilk yaprak dökümleri başlamış oldu.

6- En anlamlı Dövme

linkin_park_Linkin Park grubu ilk kurulduğu dönemlerde birçok zorluk yaşamıştır. Bu zorluklar grup üyelerinin maddi sıkıntılar yaşamalarına da sebep olmuştur. Öyle ki grubun solisti olan Chester Bennington’un ilk eşi olan Samantha Marie Olit ile evlendiği dönemlerde maddi sıkıntılarından dolayı yüzük alamadığı için,  çift evlilik yüzüğü yerine dövme yaptırma kararı almışlardır.

7-Piyanistlikten Seçim Muhabirliğine…

Mike_Shinoda_Linkin parkın piyanistliğini yapan Mike Shinoda, Linkin Park ile beraber konserden konser koşarken aynı zamanda Eylül 2012’de “The Big İssue” için yazılar yazmaya başlamıştır. Bu yazılar oldukça beğeni topladığından dolayı ABD seçim muhabirliği görevine başlamıştır.

8- Dünya Büyük Bir Şok Yaşadı

Chester_Bennington_olumuLinkin Park’ın baş vokalisti olan, Chester Bennington ABD’nin Kalifornia eyaletinde, tarihler 20 Temmuz 2017’i gösterirken hayatına son verdi. Ölüm nedeni olarak kendini asarak intihar etmek olarak gösterilmektedir.  İntihar etmeden önce gerisinde bir intihar mektubu bırakan Chester Bennington, intihar mektubunda yalnız olduğunu, yardıma ihtiyacı olduğunu ama kimsenin ona yardım etmediğinden, ailesinin ve sevenlerinin onu asla unutmamasını istediğinden bahsetmiştir. Bu mektupla sarsılan sevenleri gözyaşları ile uğurladı.

9- 6 Çocuk Babası Chester Bennington

Chester_Bennington_cocuklariChester Bennington oldukça büyük bir aileye sahiptir. 6 çocuk babası olan Chester Bennington her zaman çocuklarını çok sevdiğinden ve onlar için her şeyi yapabileceğinden bahsetmektedir. Bu 6 çocuğunun isimleri; Jamie Bennington, Draven Sebastian Bennington, Isaiah Bennington, Tyler Lee Bennington, Lila Bennington, Lilly Bennington’dır.

10- Bennington Büyük Korkuları

Chester_Bennington_

Çocukluk dönemlerini çok zor geçiren Chester Bennington, birçok travma yaşamıştır. Bunları çok sonradan açıklayan Chester Bennington; küçükken çok yakın bir erkek arkadaşının tacizine uğradığını kaldığını ve ailesi tarafından şiddete maruz kaldığını söylemiştir. Açıklamalarına bunu kimseye açıklayamadığını çünkü dışlanmaktan ve hakarete uğramaktan korktuğunu söyleyerek devam etmiştir.

Önceki makale2022 Nisan Ayında En Çok İzlenen Netflix Dizi ve Filmleri
Sonraki makaleTürk sinemasının 2022 Yılında En Çok İzlenen Filmlerini Açıklıyoruz