Birçok kişi diş fırçalamadan önce, diş macununun köpürmesi için fırçayı ıslatır. Ancak uzmanlara göre bu durum yanlıştır. Çünkü diş macunları ıslatılmadan kullanıma göre geliştirilmiştir. Sizin diş macunlarını ıslatmanız, macunu seyreltecektir ve edeceği etkiyi azaltacaktır.

Diş fırçalanırken acele etmemekte fayda var. Çok sert ve bastırarak diş minelerine zarar vereceğinden, sakin ve dikkatli fırçalamak doğrudur. Ayrıca diş fırçalarken özellikle dil ve yanak kısımlarını atlamamanız öneriyor. Bu bölgeleri ağız içinden dışarıya doğru düz hareketlerle ve hafifçe temizlemek ağızdaki bakteri oluşumunu ciddi miktarda azaltacaktır.

Sadece diş fırçılamak ağız sağlığı için yeterli değildir. Bunun yanında diş ipi ile diş aralarını temizlemeli ve ağız gargarasıyla ağzımızı çalkalamalıyız.

Diş fırçası seçerken, fırçanın orta sertlikte olmasına dikkat edin. Macunu en fazla fındık tanesi kadar sıkın ve günde en az 2 kere dişlerinizi fırçalayın.

Önceki İçerikEgzersizde Yapılan En Büyük Hatalar
Sonraki İçerikOrtalama Cinsel İlişki Süresi Ne Kadar?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz