En Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak 3 Antrenman!

Kilo vermek birçok kişinin hedefidir. Peki bu hedefe en kısa yoldan nasıl ulaşabilirsiniz? Bu sorunun cevabı aslında çok basit; beslenmenizi düzenleyerek ve spor yaparak.

Spor yapmak, kilo vermek isteyen kişiler için olmazsa olmaz. Vücuda giren kalorileri bu şekilde yakabilirsiniz. Birçok kişi en hızlı kalori yakabileceği spor türünü aramakta. Bu sporlar ve antrenmanların etkisi kişiden kişiye etkisi farklıdır. Size en doğru antrenman planını hazırlaması için bir uzmana başvurmanızda fayda var.

İşte en fazla kalori harcayabileceğiniz 3 spor:

1. Yüzmek

Yüzerken vücuttaki kasların neredeyse tamamı çalışmakta. Bu yüzden listemizde 1. sırada yer alıyor.

Yüzmek; ortalama bir kişiye saatte 650 kalori harcatıyor. Bu yüzden en hızlı kilo vermeyi sağlayan spora yüzmek demek yanlış olmaz.

2. Bisiklet Sürmek

Bisiklet sürerken, koşudan yapmaktan daha fazla kalori harcarız çünkü daha fazla kasımız aynı anda çalışır. Ortalama bir kişi, bisiklete binerken saatte yaklaşık 500 kalori harcamaktadır. Bu yüzden kilo vermek için en iyi 2. spor olarak bisiklet sürmeyi önerebiliriz

3. Koşu

Koşu yapmak aslında vücudumuz için hem en sağlıklı hem de en kolay kalori harcama yoludur. Sağlıklı yaşamak için her insan mutlaka koşmalıdır. Ancak koşarken bilinçli ve planlı olmakta fayda var. Ortalama bir insan koşu yaparken, bir saatte yaklaşık 430 kalori harcamaktadır.

Önceki İçerikOrtalama Cinsel İlişki Süresi Ne Kadar?
Sonraki İçerikTarihin En Eski Astrolojisi: Mısır Burcu
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz