Günde 30 Dakika Yürüyün

Günümüzde artık neredeyse her yerde spor salonu bulunmakta. Ancak spor yapmak için illa spor salonlarına ihtiyacımız yok. Eğer amacınız sadece aktif olmaksa, günlük yapacağınız düzenli yürüyüşler size çok fayda sağlayacaktır. İşte yürümenin 5 önemli faydası.

1.Kilo verirsiniz

Günde yapacağınız 30 dakikalık yürüyüş ve düzenli beslenme ile birlikte, kas kaybı olmadan aylık %2’ye kadar yağ kaybı sağlayabilirsiniz.

2.Sindirim sisteminizi çalıştırır

Özellikle sabahları yapılan düzenli yürüyüşler sayesinde, bağırsaklarınız sağlıklı bir biçimde çalışmaya devam eder. Eğer sindirim probleminden şikayetçiyseniz, düzenli yürüyüş yapmanızı öneriyoruz.

3.Selülit ve varis düşmanı

Düzenli yürüyerek harika bacaklara sahip olabilirsiniz. Eğer ailenizde varis problemi varsa, mutlaka yürüyüş yapmanızı öneriyoruz. Çünkü yapılan araştırmalar sonucunda düzenli yürüyüşün ilerleyen yaşlarda olası varis problemlerini engellendiği bulunmuştur. Ayrıca yürüyüş yapmak bacaklardaki yağları da eriteceğinden, hiç kuşkusuz yürümelisiniz.

4.Kronik hastalıklardan korunu

Haftada 5 gün 30 dakika yürüyüş yapmak, kalp hastalığı riskini %30 oranında azaltır. Ayrıca yürüyüşle tüm vücut çalıştığından, kendinizi daha dinç hissedersiniz.

5.Ruh halinizi düzenler ve sizi daha yaratıcı yapar

Araştırmalara göre düzenli yürüyen insanların daha yaratıcı olduğu bulunmuştur. Bununla birlikte, yapacağınız sakin yürüyüşlerin, vücutta çikolata yemekten daha fazla mutluluk hormonu salgılattığını da belirtelim. Üstelik yürüyüş yaparken bir de kalori harcamış olursunuz.

Önceki İçerikBu Besinleri Yemek Sizi Daha Hızlı Acıktırıyor!
Sonraki İçerikCinsel Birliktelikten Sonra Gelen Mutsuzluk Nedir?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz