Yoganın endişe ve depresyonla başa çıkmaya, kan basıncını düşürmeye ve birçok zihinsel ve fiziksel şikâyeti tedavi etmede fayda sağladığını biliyoruz. Diğer bir yandan, yoganın cinsel isteği arttırmada ve cinsel hayatı iyileştirmede de oldukça etkili,

Yoganın cinsel hayatımıza sağladığı etkileri birkaç pozisyonla inceleyelim,

  1. Upavistha Konasana (GenişAçılı Öne Eğilme Duruşu)

Bacaklarınızı açarak yere oturun. Ayak parmaklarınız ve dizleriniz düz bir şekilde yukarıyı işaret eder şekilde ve bacak kaslarınız aktif. Gövdenizi rahat hissettiğiniz yere kadar vücudunuzu öne doğru eğin ve burada 5-10 derin nefes alarak kalın. Bu duruş, pelvis bölgesindeki kan akışını ve dolayısıyla da buradaki hissi arttırır.

  1. Baddha Konasana (BağlıAçı Duruşu)

Nefes vererek dizlerinizi bükün ve topukları kalçaya yaklaştırın. Dizleri iki yana yatırarak ayak tabanlarını birbirlerine değdirin. Ayak başparmaklarınızı tutarak gövdenizi bacaklarınızın üzerine ileri yatırın ve burada 5-10 kere derin nefes alıp kalın. Bu duruş, insanları seks yapmaktan engelleyen üç temel durum olan asabiyet, endişe ve yorgunluğu ortadan kaldırır

Bhujangasana (Kobra Pozu) ile ilgili görsel sonucu

  1. Bhujangasana (Kobra Pozu)

Kollar göğsünüzün iki yanına gelecek şekilde yerleştirilir, avuç içleri yere bakacak şekilde, ayaklar da birbirine değecek şekilde, alnınız mümkünse yerde olacak şekilde yüzüstü yatın. Nefes alarak bütün vücudunuzu rahat bırakın ve göğsünüzü ileri doğru itin.  Omuzlar geriye. El ve kollardan yardım alarak ve sırtınız ve boynunuzu kullanarak vücudunuzu kaldırın ve rahat olduğunuz durumda derin nefes alın. Nefes verirken vücudunuzu yavaşça eski pozisyonuna getirin. Stresin yoğun olduğu göğüs ve omuz bölgesini rahatlatır. Kasık kemikleri aşağı doğru baskı yaptığı için cinsel organlardaki hassasiyeti arttırır.

Yoga yapmanızın başlıca sebebi daha iyi bir cinsel hayata sahip olmak olsun.

Önceki İçerikPratik ve Günlük Detoks Yöntemleri!
Sonraki İçerikEvliliğe Hazır Mısınız?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz