İlişkisinde Cinsel İsteksizlik Olanların Kendilerine Sorması Gereken 3 Soru!

İlişkinin çok önemli bir parçası olan cinsellik, isteksizlik ile uyarıldığında ilişkinin sekteye uğramasına ve zaman içinde büyüyen problemlerle karşı karşıya kalmamıza neden olabilir.

Partneri ile yaşayamadığı cinselliği mastürbasyon ile doldurmaya çalışmak ve elbette bunun yarattığı yetersizlik ile bir ilişkini sağlıklı ilerlemesi mümkün olmuyor.
Eğer ilişki içinde cinsel isteksizlik belirgin bir şekilde ortaya çıkmaya başladıysa, partnerlerin ilişki içindeki rollerine daha yakından bakmaları gerekiyor.
Bilimsel olarak bireyin cinsel isteği olarak açıklanan libidoyu artırmak, daha sağlıklı ve mutlu cinsel yaşam için üzerinde düşünmekte haklı olduğunuz bir kavramdır. Endişe etmeyin! Cinsel isteksizlik kadın ya da erkek, her yaşta yaşanabilecek bir sorun. Aşağıdaki konuları kendi içinizde ve partnerinizle tartışmak ve uygulamaya koymak faydalı olacaktır.
Libidosu düşük olan partneriniz zaman zaman istekli oluyor mu?
Partnerinizin seks için daha motive olduğu belirli zamanlar var mı? Peki bu zamanlarda ne oluyor da partneriniz istekli oluyor? Bunu gözlemleyin, fark edin ve aynısını yapmayı deneyin.
Oyuncu musunuz?
Seks hayatınız sıkıcı ve rutin mi? Partneriniz ile paylaştığınız fantezileriniz var mı? Cinsellik ile ilgili alternatifler bulabileceğiniz kitaplar okuyor musunuz ya da internette araştırma yapıyor musunuz? Eğer bu sorular sizi sıkıntıya sokuyor, utandırıyor ve çekimser bırakıyorsa neden cinsel isteksizlik içinde olduğunuz ortada… Biraz utanç verici şeyleri seks yaşamınıza dahil etme mzamanınız çoktan gelmiş. Eğer bunlar sizin için cinsel hayatınızda negatif duygulara kapılmanıza neden oluyorsa libidonuz bastırılmıştır.
Peki yatak odası dışında neler oluyor?
Hiçbir şey olmuyor mu? Yatak odanızın dışına çıkın, evinizin farklı odaları heyecanınızı artırabilir. Bazen konforsuz ortamlar, alışılmışın dışında farklı pozisyonlara maruz bırakabilir sizi ve libidonuz yükselmek için konforlu yatağınızdan farklı bir ortam bekliyor olabilir. Kendinizi ve partnerinizi şaşırtın, bunu deneyin.

Önceki İçerikYaklaşan Yaz Mevsiminde Mutlu Ve Sağlıklı Çocuklar
Sonraki İçerikGıda satın alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz