Peki Bunları Denedin mi?

Çok güzeldi yaşarken… Ayaklarını yerden kesti, hayal dahi edemediğin birçok şey yaşadın onunla. Tüm masumiyetinle, tüm aşkınla verdin kalbini ona evet. Ama  her şey gibi bu aşkın da bir ömrü vardı ve ömrünü tamamladı. Ayrılık geldi çaldı ise kapıyı, yapacak da bir şey kalmadıysa senin için zorlu bir süreç başlıyor demektir. Böyle bir zamanda, ayrılık acısını alt etmen için yapman gereken bazı şeyler var.

İşte ayrılık acısını atlatman için yapman gerekenler…

Kabullen!

Yapman gereken ilk şey her şeyin bittiğin kabul etmektir ki bu kabulleniş ruhunu ve aklını rahatlatacaktır. Tabii ki kalbinin acısı sıcaklığını bir süre daha koruyacak. Canın yine yanacak, sorgulamaların devam edecek yine. Ama artık onun hayatında olmayacağını kabul etmek senin için önemli bir adım olacak.

Farkında Ol, Acını Yaşa

Ayrılık acısını kalbinden birden söküp atmayı aklından geçirme. Bunun için de mantıklı olmayan hareketlerde bulunma. Çivi çiviyi söker anlayışında kendini başka kollara atmak, seni daha fazla yaralar bunu unutma. Acını hisset ve onu yaşa. Ağlayarak, uykusuz kalarak geçecek ilk günlerin belki ama yaşamak zorundasın bu acıları, farkında olarak yaşa acını…

Hatalarınla Yüzleş

Bir ilişki bittiyse eğer hata sadece tek taraflı değildir. Sende de yolunda gitmeyen bir şeyler vardır elbette. Nedensiz ya da çok ciddi bir neden olmadan biten ilişkileri tenzih edersek, ayrılık sebeplerinden biri de sensin bu aklında olsun. Yaptığın hataları kendine uzaktan bir gözle bakarak analiz etmende fayda var. Yalnız bu düşüncelerin seni ‘benim yüzümden bitti’ noktasına götürmesine izin verme. Unutma! Bitmesi gerekiyordu ve bitti…

Bir Süre Kendinle Baş Başa Kal

İki kişilik bir hayatı yaşadıktan sonra bu zor gelebilir sana başlarda. Alışkanlıklar, anılar vs her an yanında olabilir bir süre daha. Salt bir yalnızlığa ihtiyacının olduğunu da unutmamalısın. Küçük bir seyahate çıkmak, yalnız kalmak sana iyi gelecektir.

Yazıya Aç Kalbini

Biliyorum ki kendini tam olarak ifade edemediğin için yanıp tutuşuyorsun. Konuşacak ve kendini anlatacak birine ihtiyaç duyduğun an al kalemini kağıdını ve başla yazmaya. Seni yargılamadan, sessizce dinleyecek tek şey o. Şiir, hikaye ya da ne geliyorsa içinden… Acından beslen.

Hareket Et

Yeni bir hobi edin, spora başla, dans et, olabildiğince yürü uzaklara. Fiziksel olarak yapacağın bu tarz aktiviteler hem bedenini hem ruhunu rahatlatacak.,

Eskilerden Kurtul

Ona dair olan, onu hatırlatan eşyalardan hatıralardan uzak dur. Tabii ki parçala yak denemez ama en azından bir süre göz önünde bulundurmamanda fayda var.

Takip Etmeyi Bırak

Ah şu sosyal medya, insanın gözüne gözüne sokar böyle şeyleri. Ne insanlar tanırım ben sırf ayrılık acısından sosyal medyaya veda eden. Sana da böyle yap sevdiğin bir mecradan uzak kal demiyorum ama onu ve çevresindekileri stalklamayı bırakman akıl ve ruh sağlığı açısından en iyisi olacaktır. Takıntı haline getirme, bırak gitsin.

NOT : Şöyle bir şey de var ki ne yaparsan yap, gece kafayı yastığa koyduğunda ya da hiç beklemediğin bir anda aklına gelecek evet. O acı yaşanacak arkadaşım. Ama kimse vazgeçilmez değildir değil mi? Zaman akıyor ve bir şekilde yolunu buluyor. Daha güzel yaşantılar seni bekliyor. Acını yaşa ve güzelliklere doğru yürümeye başla…

Önceki İçerikYeni Sezonun Olmazsa Olmaz Trendleri
Sonraki İçerikZeka İçin Olmazsa Olmaz Besinler
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz