Orgazma ulaşmak için erkeklerin de kadınların da ilk olarak beyinlerindeki bazı kısımları, örneğin beynin tehlike ve alarm merkezi amigdala ya da özbilinç ve endişe bölgesi anterior korteks gibi alanları kapatmaları gerekir.

Bununla beraber erkekler için cinsel heves ve orgazm göreceli olarak basittir ve temelde hidrolikle alakalıdır; kanlarının önemli bir uzuvlarına hücum etmesi gerekir.

Fakat kadınların; beyinlerinin endişe eden kısımlarını kapatabilmeleri için nörokimyasal yıldızlarının doğru konumda olmaları gerekir. Bir kadının havaya girmesi, rahatlaması ve amigdalasını devre dışı bırakması için, erkeğe göre daha fazla şeye ihtiyacı vardır

Birçok seks terapisti bu yüzden ön sevişmenin bir kadın için ilişkiden önceki 24 saatte gerçekleşen her şey, erkekler için ise üç dakika öncesinden itibaren yaşananlar anlamına geldiğini söylerler.Her Gece Yorgunum Cevabını mı Alıyorsunuz?

Her gece yorgunum cevabını mı alıyorsunuz?

Yoksa başımı ağrıyor partnerinizin, kolu, belki de bacakları.

Bu ağrılar bazen kadının yanlış giden bir şeyler var mesajıdır.

Sevgili beyler bu tarz mesajlar alıyorsanız partnerinizden, tutumlarınıza dönüp bakma zamanı geldi demektir.

Bu nedenle partnerinize günler, haftalar  içinde nasıl davrandığınız, neler hissettirdiğiniz önemlidir.

Kadınlar için ilgi kadar ilginin sürekliliği de önemlidir. Yani arabanız gibi değiller. Belirli miktarlarda yakıt koyup kilometrelerce yol yapamazsınız.

Aydınlık bir gece ardından aydınlık bir güne uyanmak istiyorsanız, partneriniz için  biraz daha çabalamalısınız. Hiçbir şey yapmadan, o ilişkiye emek katmadan, zaman ayırmadan hayatınızın ilişkisini yaşayamazsınız.

Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı  
Yasemin Kurçenli  

Önceki İçerikBeslenme Destek Ürünlerine Dikkat!
Sonraki İçerikEn Sık Duyduğumuz Moda Terimleri
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz