Bu sırlar her ilişki için çok büyük önem taşıyor…

Cinsel hayatta mutlu olmak insanların şans ile gerçekleştiği bir şey değil. Çiftler mutlu olmak adına hem karşı tarafı hem de kendilerini düşünüp hareket ettiklerinden, cinsel hayatlarında mutluluğa erişiyorlar.

İşte cinsel mutluluğun sırları!

Yavaş olmak onlar için şart

Cinsel hayatlarında mutlu olan çiftler genellikle yavaş ve özenli birlikteliği seçiyorlar. Çoğunlukla önsevişme aşamasını uzun tutuyorlar. Bu sayede birliktelik sırasında doyuma ulaşıyorlar.

Akışına bırakıyorlar

Cinsel birliktelik sırasında çiftleri karşı tarafın hislerini anlamaya çalışması ve ne düşündüklerini merak etmeleri, birlikteliğin kalitesini düşürüyor. Çünkü o anda kişilerin konsantrasyonları bozuluyor. Kaliteli bir cinsel yaşam için partnerinizin ne düşündüğünü, birlikte olurken merak etmemeniz gerekmekte. O anı akışına bırakın.

Değişiklik olmazsa olmaz

Rutin her şeyde olduğu gibi cinsel hayatta da isteğin azalmasına neden olmaktadır. Bu sebeple cinsel hayatı sağlıklı olan çiftler değişikliğe gidiyorlar. Sürekli yeni şeyler deniyorlar ve partnerini her seferinde daha da fazla etkilemeye çalışıyorlar. Rutine bağlamış bir cinsel birliktelik beyinde ödül etkisini bir süre sonra yitiriyor. Mümkün olduğunca farklı şeyler deneyin.

Fiziksel çekim onlar için ön planda

Çok uzun süreli ilişkilerde cinsel birliktelik önemini yitiyor ve çiftler tarafından arka plana atılıyor. Ancak sağlıklı bir ilişki süren çiftlerin cinsel yaşamları her zaman ön planda olduğu araştırmalar sonucunda bulunmuştur. Fiziksel çekimin ve erotizmin, ne olursa olsun önemini yitirmediği ilişkiler, cinsel olarak daha doyurucu oluyor. Onlar için seksin önceliği yüksek.

Sorunlara çözüm arıyorlar

Cinsel birliktelikte tatmin olmak için, karşılaşılan sorunlara çözüm bulmak şart. Birlikteliklerinde memnun olan çiftler her zaman sorunlarını tartışıyorlar ve çözüm arıyorlar. Onlar için birbirlerinin mutluluklar çok önemli. Bu yüzden her seferinde partnerinin sevdiği şeyleri yaparak, mutlu bir cinsel birliktelik yaşıyorlar.

Önceki İçerikKansere İyi Geliyor!
Sonraki İçerikRamazan Ayında Hamileler Dikkat!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz