Cinsel yaşam genel topluma bakıldığında erkekler üzerine yoğunlaşmış bir durum olarak gösterilmektedir. Bu nedenle kadınlarda cinsel yaşam içerisinde erkeklerin isteklerini ön plana koyarak bir cinsellik yaşamaktadır. Ancak cinsel yaşam kadınlarda da önemli bir noktadır. Kaliteli geçen bir cinsel yaşam kadınlarda daha iyi bir cinsellik geçirmeye ve cinsel yaşamdan uzaklaşmamaya yardımcı olmaktadır. Kadınlarda cinsel yaşam içerisinde arzular, çekici durumlar bulursa herkes için daha kaliteli bir cinsellik olacaktır.

Kadınlara Özel Öneriler

  • Kendinize güvenin, yanlış bir durum yapmak ya da becerememek gibi düşünceler kadınlar arasında yaygın korkulardan biridir. Özellikle cinsellikte ilk başlarda bu durum sık yaşanmaktadır. Bu nedenle kadınlarda cinsel yaşam içerisinde aktif olabilmesi adına bu durum ve kendinize güven önemlidir.
  • İletişim halinde olun. Herkesin sevdiği ve arzuladığı şeyler farklıdır. Bunları belirtmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu noktada partnerinizle bir konuşma içerisinde olarak istemediğiniz şeyleri belirtin. Sevmediği bir şeyin vücuduna yapılmasını kimse istemez.
  • Cinsel hastalıklara dikkat edin. Cinsel yaşam içerisinde korunmak önemlidir. Dünya üzerinde birçok cinsel hastalık bulunmaktadır. Bu nedenle bu durumdan fazlasıyla etkilenmekte olan kadınlarda cinsel yaşam içerisinde cinsel hastalıklardan korunmak adına korunma yöntemlerini kullanmalısınız.
  • Baskı kurmayın. Partnerinizi arzulama durumunuz gün içerisinde çok büyük boyutlarda olabilmektedir. Ancak sizin arzulama duygunuza karşı partneriniz için o gün öyle bir durum olmayabilir. Bunu belli etmesine rağmen partnerinize karşı baskı kurmamalısınız.
  • Mastürbasyondan utanmayın. Kadınlarda sağlıklı bir cinsel yaşam gerçekleşmesi adına mastürbasyon olmazsa olmazlardan biridir. Mastürbasyon özellikle erkekler için olan bir durum gibi gözükse de kadınlar içinde önemli ve utanılacak bir durum değildir. Bu nedenle doğru tekniklerle ve sağlıklı bir cinsel yaşamda aktif olabilmek adına mastürbasyon yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Kadınlarda Cinsel Yaşamın Önemi

Kadınlarda cinsel yaşamın aktif ve kaliteli olması için bu önerilere uymanız sizler için iyi bir durum olacaktır. Cinsellik her iki cins içinde önemlidir. Kendinizi cinsellik içerisinde eksik ya da önemsiz olarak görmemelisiniz. Kadınlarda cinsel yaşamın en önemli parçalarından biridir. Sizlerin kendinize güveni ve doğru noktalara değinmenizle birlikte kaliteli bir cinsellik geçireceksiniz.

Önceki İçerikKadınlarda Orgazm
Sonraki İçerikKol ve Dirsek Ağrılarının Nedenleri
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.