Cinsel hayatımız zaman zaman monotonlaşır, içten içe bunu dert etsek de ne yazık ki toplumsal bazı tabular, baskılar, inandırıldığımız kurallar bizi araştırmaktan, çözüm üretmekten alı kolay. Ve monotonlaşan cinsel hayat peşi sıra diğer sorunları getirir. Seks hayatınızda biraz kıpırdanma istiyorsanız, kolay ve masum yöntemler ile sürpriz sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte biraz afrodizyak etkisi gösterecek bazı yiyecekler.

AVAKADO

Avakado ismini Aztek medeniyetinden alır ve kulağa komik gelecek ama Aztekler Avakado’yu testisler ile benzer şekli olduğu için seksi bulurlarmış Ancak bunun yanında Avakado doymamış yağ oranı yüksek, doymuş yağ oranı düşük olduğundan da tavsiye edilir.

BADEM
Badem, mineraller açısından zengin bir besin olarak cinsel sağlık ve üreme için destekleyicidir. Uzun süreli etkisini de göz ardı etmeyelim 😉

 

ÇİLEK
Aslında kırmızı renkli olması bile ateşli anların tetikleyici olmasına işaret. Bunun yanında folik asit ve B vitamini açısından zengin bir besin olması kadınların doğurganlığını artırdığı gibi erkeklerin de sperm kalitesini olumlu yönde etkiliyor.

 

DENİZ ÜRÜNLERİ
İstiridye en bilinen afrodizyaktır. Libido artırıcı çinko kaynağı olan somon gibi yağlı balıkları da listeye alalım.

İNCİR
Doğurganlığı artıcı özelliği ile birlikte mükemmel bir afrodizyak çünkü kalbi güçlendiren lifler ile beslenir.

Önceki İçerikDüzenli Kahvaltı Yapan Çocuklar Daha Zekidir
Sonraki İçerikGücümüzü Elimize Almak
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz