İshal sıvı kaybına neden olduğu için ölümcül olabilecek bir hastalıktır. Bu hastalığın bir sonraki evresi de kan kaybına da neden olan kanlı ishal hastalığıdır. Kanlı İshal Tedavisi nasıl olur, nasıl korunabiliriz sorusuna cevap arıyoruz. İshal hastalığıyla birlikte kabızlık hastalığını da ele aldığımız yazımızı da inceleyebilirsiniz. İyi okumalar.

Kanlı İshal Tedavisi

Kanamalı ishal normal ishal gibidir. Hasta sadece normalden daha fazla bulantı ve ağrı yaşar. Kanlı ishalde dışkıda kan ve sümüksü madde görülür. Bu kan miktarı kişi ve hastalığa göre değişebilir.

Kanlı ishal bakteri yoluyla bulaşır. Yeterince temiz olmayan ortamlardan kolaylıkla insana geçer. Ayrıca taşıyıcının elleri temiz değilse, başka biriyle teması durumunda hastalık ona da geçer. Bu bakteri genellikle su ve yiyeceklerde barınır.

Bakteri vücuda yerleştikten sonra kanlı ishalin başlaması 12 – 96 saat arası sürer. Bu sürede hastada karın ağrısı ve ateş de görülür.

Kanlı İshal Tedavisi

Tedavide en önemli şey sıvı takviyesidir. Genellikle beslenme takviyesi ve ilaçlarla tedavi yapılır.

Korunma

Kanlı ishalde hijyeninize dikkat ederek kolaylıkla korunabilirsiniz. Özellikle el temizliğine ve tükettiğiniz besinlere önem gösterin.

Önceki İçerikHer Gün Çay İçtiğinizde…
Sonraki İçerikCiltte Kırmızı Leke Neden Olur?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz