Tatlı içecekler hepimizin vazgeçilmezidir. Ancak bunların bel çevremize hiçbir faydası olmadığı da bir gerçek. Şanslıyız ki, tadı güzel olduğu halde bize yağ olarak geri dönmeyecek içeceklerde var. Hatta bu tip içecekler sayesinde karın bölgesinde ki yağlanmadan kurtaran ve kilo verdiren içecekleri sizin için araştırdık.
naneli soğuk çay ile ilgili görsel sonucu

Naneli soğuk çay

Evde yapacağınız naneli soğuk çaylar sayesinde karın yağlarınızdan kurtulurken vücudunuzdaki şişkinlikten de kurtulabilirsiniz.

karpuz smoothie ile ilgili görsel sonucu
Karpuz smoothie

Şeker ilave edilmedikçe smoothie’ler son derece masum içeceklerdir. Karpuzunsa düşük kalorisi sayesinde muhteşem bir smoothie malzemesi olduğunu söyleyebiliriz.  Şekersiz yapılan karpuzlu bir smoothie’de ise ortalama sadece 56 kalori var.

Ananaslı dondurma

Dondurulmuş ananasla keten yağını karıştırıp robottan geçirerek hazırlayacağınız bu dondurma, sindiriminize yardımcı olurken yağ yakmanızı da hızlandıracak.

Tatlandırılmış su

Su içmek ödemi ve şişkinliği azaltır, hatta tokluk hissini artırır ve bu şekilde daha az yemiş olursunuz. Ayrıca suyunuzu meyve dilimleri ekleyip tatlandırarak da tüketebilirsiniz.

yeşil çay ile ilgili görsel sonucu

Yeşil çay

Yeşil çay, karın yağını yakmaya da yardımcı. Özellikle egzersiz yapmadan önce içeceğiniz yeşil çay, çalışma boyunca yağ yakmanızı sağlayacak.

Önceki makaleEvliliğe Hazır Mısınız?
Sonraki makaleMutlu Olmanızı Sağlayacak 4 Şey!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.