Günümüzde çoğu insanın sabah rutini vardır. Kimimiz sabahları yoga veya spor pratikleri yaparken kimimiz ise sabahları kahvaltı yapmadan evden çıkmıyoruz. Bu tarz rutinler, kişinin belli bir süre içinde kazanmış olduğu alışkanlıklar bütünüdür diyebiliriz. Bu alışkanlıklar zaman içinde insanların hayatında kalıplaşarak insanların vazgeçilmezleri haline gelebilir.

Bu günkü yazımızda ise iş veya özel yaşamında belli yerlere gelmiş, büyük işler başarmış başarılı ve milyarder kişilerin günlük rutinlerini sizler için hazırladık. Sizde bu rutinleri inceleyerek, kendi günlük rutinlerinizi oluşturabilirsiniz. Hepinize keyifli okumalar dileriz!

İşte Merak Edilen O Ünlü Kişilerin Günlük Rutinleri

Christiano Ronaldo

christiano_ronaldo_Başarılı ve milyarder insanların başında gelen Ronaldo, bir çoğumuzun da örnek aldığı isimlerin başında gelmektedir. Gerek aile hayatıyla gerekse çalışma hayatıyla örnek  olan Ronaldo, en çok merak edilen konulardan biri olan başarılı insanların günlük rutini, konusunda ilk sıralarda yer almaktadır. Özel diyet, spor ve pratikler ile örnek olmayı başaran Ronaldo, sabah erken saatlerde uyanarak iş planlamasını yapmaktadır. Başarılı ve ünlü insanların günlük rutinlerinden olan planlama, daha programlı olmalarını ve zamanı iyi yönetmelerini sağlar. Günlük planlaması bittikten sonra protein ağırlıklı doyurucu bir kahvaltı yapmaktadır. Kahvaltısını tamamladıktan sonra yola koyulan Ronaldo, antrenman pratikleri için çalışmaya başlar. Özel bir spor rutini olan Ronaldo, bu rutine katı bir şekilde uymaktadır. Ardından eve gelince çocuklarıyla ve eşiyle vakit geçirerek günün yorgunluğunu atan Ronaldo, saat en geç 9 da yatarak vücudunu dinlendirip erken uyanmayı sabah rutini haline getirmiştir.

Elon Musk

elon_musk_

Başarılı ve ünlü isimlerin başında gelen Musk birçok sabah rutininden farklı bir sabah rutini vardır. Elon Musk’ın sabah rutinine göre, her gün günlük 6.5 saat uyku aldığını belirtiyor ve bu uyku saatinin onun için oldukça yeterli olduğunun da altını çiziyor. Sabah erken saatlerde güne başlayan beynini boşaltmak için iyi geldiği ve faydalı günlük rutini olarak kategorileştirdiği sabah duşunu almadan asla güne başlamamaktadır. Duşunu aldıktan sonra kahvaltıda  yapmadığını sadece zinde tutması ve enerji vermesi için kafein oranı yüksek kahveler tükettiğini belirten Musk, mutlaka güne kahve ile başlayanlar arasında. Sabah yoğun bir iş temposu olan Musk, işlerini  bir plan dahilinde yürütmektedir. İşleri bittikten sonra eve gelen Musk, ailesiyle bolca vakit geçirmeyi sevdiğini de sözlerine eklemeyi de ihmal etmiyor.

Sergey Brin

Sergey_brin_

Google ve Google X’in  kurucu ortaklarından olan Sergey Brin, örnek almanız gereken milyarderlerin sabah rutinlerinin başında gelmektedir. Sergey tam bir fitness bağımlısıdır. Öyle ki sabah erkenden kalkarak güne fitness pratiği yaparak başladığını belirtmiştir. Yoğun fitness pratiğinden sonra Parkinson hastalığından korktuğu için ve Parkinson’a yakalanma riskini en aza indirmek için her sabah 2 bardak yeşil çay içtiğini söylüyor. Yeşil çay rutinin ardından hazırlanmaya başlar. Hazırlanırken spor ayakkabıdan başka ayakkabı giyemediğini belirten Sergey Brin, yoğun koşuşturmalı günlerde spor ayakkabılar ile oldukça rahat olduğunu belirmiştir. Ayrıca diğer başarılı insanlara göre oldukça tuhaf rutinleri olan Sergey, ofise vardığı anda ofisin içinde Rollerblade ile gezindiğini, toplantılarında yoga pratiklerini yaptığını ve bazı zamanlarda ellerinin üzerinde yürüdüğünü de sözlerine ekliyor.

Dexton Deboree

Dexton_Deboree_Dexton Deboree bir çoğumuzun bildiği üzere, Los York reklam ajansının kurucusu olan Dexton, sabah erkenden kalkmayı seviyor. Sağlıklı bir günlük rutine sahip olan Dexton, sabah erkenden uyandıktan sonra aynada Süpermen pozu vererek güne başladığını itiraf etti. Bu rutin sayesinde günü daha özgüvenli ve özgür hissettiğini de belirtmeden edemiyor. Bir süre bu şekilde vakit geçiren Deboree, sonrasında sıkı bir kahvaltı yaparak işlerini planlamaya başlıyor ve böylelikle günün yoğun iş akışını belirlemiş oluyor. Yapması gereken işleri ve girmesi gereken toplantıları hallettikten sonra  akşamları mutlaka arkadaşları ile dışarı çıkıp onlarla Vakit geçiren Google’ın kurucu ortağı bu rutini yapmayınca bir sonraki güne adapte olamadığını belirtiyor.

Rosie_Huntington__Whiteley_

Başarılı olduğu kadar güzel olan oyuncu ve manken Rosie Huntington Whiteley sabahları daha çok verim elde edebilmek için, güne erken başlayanlardan. Kendisi gibi oyuncu olan eşi Jason Statham ile birlikte kaliteli vakit geçirmeye dikkat ediyor. Sabahları birlikte kahvaltı yapmaya özen gösteren Rosie Whiteley, protein ağırlıklı bir kahvaltıdan sonra sabah spor rutinlerini yaptıktan duş alarak maillerini okuyup, cevaplamaya başlıyor. Oldukça sağlıklı bir sabah rutinine sahip olan Rosie sabah erkenden uyanıp, erkenden uyuyanlardan.

Önceki İçerik2023 Mayıs Ayı Önemli Günleri Ve Haftaları Nelerdir?
Sonraki İçerik2023 Yılındaki Teknolojik Gelişmeleri Sizler İçin Açıklıyoruz
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.