Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapmalı?

Sarımsak ve zeytinyağı birçok derde deva olması ile tanınırlar.

Özelikle bahar aylarında saç dökülmesi sorunu daha sıkça yaşıyoruz. Bu soruna çözüm için sarımsak ve zeytinyağını nasıl kullanırız inceleyelim istedik.

Neden Sarımsak ve Zeytinyağı Kullanacağız?

Sarımsağın sülfür, E vitamini ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle birleşerek başta yıpranmış ve dökülen saçlar olmak üzere saç bakımında etkili bir doğal seçenek sunuyor. Aynı zamana da sarımsağın anti bakteriyel ve antioksidan maddeler içermesi saç derisi ve saçların temizlenip, güçlenmesini sağlıyor.

Sarımsak içerikli şampuanlardan kullanabileceğimiz gibi kendimizde sarımsak maskesi hazırlayabiliriz. Hazırlayacağımız maske yoğunluğu açısından daha etkili olacaktır.

Sarımsak Maskesinin Hazırlanışı

  • 5-6 diş sarımsağın kabuklarını soyup, iyice ezelim. Miktarı, saçlarınızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre arttırabilirsiniz.
  • Elde ettiğimiz sarımsak suyunu diplerden başlayarak uçlara doğru sürelim.
  • Saçımızı bir bone ile kapatıp, 45 dakika bekleyelim. Bekleme süresinden sonra  saçımızın uzunluğuna ve gürlüğüne göre bir miktar zeytinyağını yine diplerden başlayarak saçımıza yedirelim. Bonemizi tekrar takalım. Bir saat sonra geniş dişli bir tarak ile saçlarımızı tarayalım. Maskemizin saçlarımıza homojen olarak yayılmasını sağlayalım. Bonemizi tekrar takalım. Bir saat da daha beklediktensonra saçlarımızı yıkayabiliriz.
  • Saçımızı yıkarken, ıslatmadan önce şampuanı sürmek, maskenin arınmasında kolaylık sağlayacaktır. Şampuanlanan saçlarımızı ılık su ile iyice yıkamalıyız.
  • Bu maskeyi haftada bir kez, en az üç hafta boyunca uygulayabilirsiniz.

Bahar kadar canlı saçlarınız olması dileğiyle.

Önceki İçerikEn Sık Duyduğumuz Moda Terimleri
Sonraki İçerikCinselliği Yeni Parterinizle Yarışa Çevirmeyin !
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz