Günümüzde “Clean Eating” yaşam tarzı her geçen gün biraz daha anlam kazanıyor. Çünkü insanlar bilinçlendikçe bedenlerinin aslında bir hediye olduğunu ve bu armağana olabildiğince iyi bakmaları gerektiğini fark ediyorlar ve bu farkındalık da onların daha sağlıklı besinlere yönelmelerini beraberinde getiriyor. Bunu fark eden firmalar ürün gamlarına ekledikleri sağlıklı atıştırmalıklar ile özellikle sağlığına ve görünümüne dikkat eden kişilere hitap ediyor. Bugün bu yazımızda özellikle tatlı krizlerinizde yanınızda olacak ya da ara öğünlerinizi daha keyifli hale getirecek birbirinden lezzetli sağlıklı atıştırmalıkları anlatacağız.

Paketli Sağlıklı Atıştırmalıklar

Öncelikle isterseniz bu serin havalara yakışacak buz gibi bir besin önerisiyle başlayalım. Fakat sizi uyarmalıyız ki bu atıştırmalığın meyveli çeşitleri de var. Fakat siz meyvesiz olanından almalı ve sade quarkınızı bal, kuruyemişler ve meyvelerle tatlandırmalısınız.

Sek Quark Sade

Quark, herkes tarafından yoğurt olduğu düşünülen bir gıdadır. Fakat quark aslında bir yoğurt değildir. Taze peynir çeşididir. Belki peynirin içine meyve ve kuruyemiş atma fikrinden hoşlanmazsınız fakat quarkın kıvamı o kadar değişiktir ki; onu tam olarak bir peynir gibi ele almak çok da doğru olmayacaktır. Siz de sade Sek Quark ile kendinize keyifli bir ara öğün armağan edebilirsiniz. Hatta tatlı kahvaltılardan hoşlanıyorsanız Sek Quark ile lezzetli bir kahvaltı da yapmayı tercih edebilirsiniz. Quark bir kutusunun 146 kalori olmasıyla oldukça sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Pişmanlatmayan Tatlı: Züber

Paketli gıdaların sağlıklı olma olasılıklarına çok inanmıyorsanız size hak veririz. Çünkü gözlerimizin light diye lanse edilen ve içi şekerle ya da fruktoz şurubuyla dolu nice paketli gıda ile karşılaştığının biz de farkındayız. Fakat sağlıklı atıştırmalıklardan Zuber içinde asla rafine şeker bulundurmuyor. Birçok çeşidi olan bu sağlıklı atıştırmalıkların hepsinde yağ yerine kuruyemişler kullanılıyor. Ayrıca bazı çeşitleri yumurta akı ve tahıl içerdiği için uzun süre de tokluk sağlıyor. Daha ne olsun! J Siz de çantanıza size uygun çeşitteki Züber’i atarak zamansız tatlı krizlerinin üstesinden gelebilirsiniz.

En Lezzetli Çiğ Kuruyemiş: Tadım Naturel

Diyetisyenler neden sürekli olarak kavrulmuş kuruyemişlerdense çiğ kuruyemiş yemenizi öneriyor biliyor musunuz? Çünkü çiğ kuruyemişler hem daha sağlıklı hem de kabukları tokluk süresini artıracak kadar doyurucu. Eğer siz de dışarıdayken pratik bir atıştırmalık yemek isterseniz bizce kesinlikle Tadım Naturel’den bir paket almalısınız. Çünkü içinde çeşitli çiğ kuruyemişler ve kuru meyveler bulunan bu paketten porsiyon kontrolüne dikkat ederek atıştırırsanız zamansız kan şekeri düşüşlerinden korunabilirsiniz. İçinde çiğ badem, çiğ fındık, çiğ kaju, cranberry ve Sultaniye bulunan bu atıştırmalık sizin de en sevdiğiniz kuruyemiş paketlerinden biri olacak!

Sağlıklı atıştırmalıklar tüketmenin yanı sıra sağlıklı içecekler de içmek isterseniz “Suyun En Tatlı Halleri: Detoks Suyu” yazımızı da okumanızı öneririz.

Önceki İçerikÜç Türkü Üç Şehir
Sonraki İçerik2023 Yazın Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.