Sağlıklı Zayıflama

Fazla kilolar herkes için bir sorun olmaktadır. Özellikle sağlık açısından büyük sorunlara yol açan fazla kiloların kontrol altına alınmaması ile birlikte obeziteye kadar giden bir yol vardır. Bu nedenle zayıflamak istemeniz halinde sağlıklı zayıflama formülü ile birlikte sağlıklı bir şekilde zayıflama girişiminde bulunmalısınız. Her zayıflama formülü sağlıklı olmaması nedeniyle iyi bir şekilde araştırmanız ve doktor tavsiyesini de unutmanız gerekmektedir.

Sağlıklı Bir Şekilde Zayıflama

Zayıflamak istiyorsanız da sağlığınızı ihmal etmemeniz gerekmektedir. İlk olarak doktorunuza gözükerek kilolarınız altında farklı bir sorun olmadığına emin olmalı ve ondan sonra zayıflama yoluna girmelisiniz. Sağlıklı zayıflama formülü kapsamında ise sizlere belirli öneriler verilmektedir. Bu önerilere uyarak kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

  • Kahvaltı sağlıklı zayıflama formülü kapsamında en önemli öğünlerden biridir. Bu öğünü aşırı abartmadan almanız gereken tüm besin değerlerini almayı sağlayarak ve yağlı kahvaltı yiyeceklerinden uzak durarak yapmalısınız.
  • Yemek konusunda belirli bir saatiniz olmamalı. Acıkmanız halinde kesinlikle bir şeyler yemelisiniz. Ancak yediğiniz yemekler tam bir öğün olmak yerine basit ve uygun bir şekilde hazırlanmış bir sandviç yiyebilirsiniz. Aynı zamanda meyve ve kuruyemişlerle de bu öğünü atlatabilirsiniz.
  • Yanınızda daima meyve taşımalısınız. Açlık krizini en iyi bastıran besinlerden birisi meyve ve kuru kayısıdır.
  • Sürekli bir acıkma halindeyseniz bu durumu her an bir şeyler yiyerek geçirmemelisiniz. Her yediğiniz öğün size kilo olarak geri döneceği için bu durum yerine su içmeyi denemelisiniz. Bazı acıkma belirtileri aslında susama ile bağlantılı olmaktadır.
  • Öfkenizi yemeklerden çıkartmayın. Öfke kilo kontrolü konusunda en çok sorun çıkaran durumlardan biridir. Sağlıklı zayıflama formülü kapsamında öfkeniz sizi yemeklere karşı yenik düşürmemeli. Öfkelenmeniz halinde yemeklere ulaşmak yerine dışarı çıkarak hava almaya ya da ufak kuruyemişlerle atlatmaya çalışın.
  • Atıştırma sırasında ya da yemek yediğiniz anlarda karşınızda televizyon ya da bilgisayar gibi teknolojik aletler bulunmamalıdır. Bu tarz teknolojik aletler hem görme hem de işitme duyusuna hitap etmesi nedeniyle tat duygusu kontrolü işlemez hale gelebilir. Bu nedenle bu tarz yemek yeme sırasında karşınızda televizyon olmamalıdır.

Önceki İçerikKadınlarda Orgazm
Sonraki İçerikHamilelikte Cinsel Yaşam
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.