Fazlalıkları Atmanın Vakti Geldi!

İç karartıcı kış aylarına veda ettiğimiz bugünlerde akıllarda bir soru belirmeye başladı. Bu üç koca ayda alınan fazla kiloları nasıl versek de baharı ve ardından gelecek olan yazı fit bir şekilde karşılasak? Bu sorularınızı duyduk ve size özel olarak araştırdığımız suyun en tatlı hallerini, detoks suyu tariflerini derledik.

Vücudumuzun büyük bir bölümünün sudan oluştuğunu biliyoruz. Kış aylarında aldığımız su oranları düşünce, vücut bahar ve yaz aylarına normalden daha fazla susuz bir şekilde giriyor. Doğal olarak vücuttaki toksin oranları da artış gösteriyor. Biriken bu toksinleri atıp vücudu yaza hazırlamanın ne kadar zor geldiğini biz kadınlar iyi biliriz.

Yani demek istiyoruz ki, sizi tüm bu dertlerden kurtaracak, minik ama etkili su tariflerimiz var! Günde bilmem kaç litre su içmek biraz zor geliyor biliyoruz. Su içmeyi eğlenceli ve renkli bir hale getirmeye ne dersiniz peki? Fazla yağları yakmanıza yardımcı olan, vücudun tatlı isteğini minimum seviyeye indiren ve daha birçok faydası olan detoks sularını, kullanışlı bir termosla gittiğiniz her yere taşımanız mümkün.   

İşte tam damak tadınıza göre olan 5 detoks suyu tarifi

Nane Limon Detoksu

Metobolizmayı hızlandıran etkisiyle naneli su ve üzerine ekleyeceğiniz limon karışımından elde edebileceğiniz bu suyu gün boyunca istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Bir litre suya  bir tane dilimlenmiş limon ve on adet ekleyerek sadece birkaç dakikada hazırlayabilirsiniz. Düzenli kullandığınız takdirde sindirim sistemi sorunlarınızı da ortadan kaldırmış olursunuz.

iyi21 - Detoks Suyu Tarifleri
iyi21 – Nane Limon Detoks Suyu

Zencefil Detoksu

Bu sihirli bitkinin detoks tarifi olmazsa olmazdı değil mi?  Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz zencefil bitkisinin bağışıklık ve sindirim sistemine göz ardı edilemeyecek kadar çok olumlu etkisi var. Mide şişkinliğinde muzdaripseniz özellikle bu detoksu uygulamanızı önerebiliriz. Bir bardak suya ekleyeceğiniz yarım zencefil ve birkaç parça limon ile bu işi çözebilirsiniz. İsteğinize göre nane de kullanabilirsiniz. Karışımınızı bir gün bekledikten sonra tüketebilirsiniz.

iyi21- Detoks Suyu Tarifleri
iyi21 – Zencefil Detoks Suyu

Greyfurt Detoksu

Bu detoks suyu ile sadece toksinleri değil yağları da vücudunuzdan atacaksınız. Greyfurt meyvesinin C vitamini etkisi ve arındırıcı özelliği vücudunuzu kendine getirecek. Greyfurtu elma dilimleri şeklinde kesin ve suyunuzun içine atın. Greyfurt biraz acı olacak. Bunun için de suyun içinde birkaç yaprak nane de ekleyebilirsiniz.

iyi21- Detoks Suyu Tarifleri
iyi21 – Greyfurt Detoksu

Tarçın ve Elma Detoksu

Tarçının kokusu, elmanın tadı bir araya geldiğinde inanılmaz eğlenceli ve bir o kadar da faydalı bir karışım çıkıyor ortaya. Tatlı krizleriniz azalacak, enerjiniz yükselecek bu detoks suyu ile… Bir çubuk tarçını ve bir tane yeşil elmayı sürahinizde buluşturun ve tadını çıkarın!

iyi21- Detoks Suyu Tarifleri
iyi21 – Elma Tarçın Detoks Suyu

Portakal Detoksu

Portakal suyu sıkmaya üşenenlerdenseniz eğer bu lezzetli ve yararlı tarif tam size göre…  Portakalı dilimleyip suyun içine atmanız yeterli olacaktır.

iyi21- Detoks Suyu Tarifleri
iyi21 – Portakal Detoks Suyu

İyi Beslenmeyle İlgili Diğer Yazılarımıza da Bir Göz Atın

Sağlıklı Beslenmek İsterken Bu Yanlışlara Düşmeyin

Üç Günlük Bir Maceraya Var mısınız?

 

Önceki makale37. İstanbul Film Festivali Başlıyooooooooooor!
Sonraki makaleDoğal Bir Çare: “No Makeup” Makeup
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!