Atıştırmalık, Günlük beslenmenizde  Önemseyin. Küçük atıştırmalıklar bazen fazla kaçabilir. Bu da kilo alımına yol açmaktadır.
Obezite üzerine yapılan çalışmalar, günde 4-5 öğün yiyen ya da sağlıklı atıştırmalık ile ara öğün yapan kişilerin hem iştahlarını hem de kilolarını kontrol altında tutabildiklerini göstermektedir.

Sizin için gerekli olan günlük kaloriyi öğünlerinize uygun şekilde dağıttığınızda, diğer bir değimle öğünlerinizi hem besin ögeleri hem de enerji dengesi yönünden doğru planladığınızda “yağ dokusu artışı ( kilo fazlalığı) yaşamazsınız. Gıdalardan “harcadığınız kadar enerji almayı alışkanlık haline getiriniz.

Sürekli aç kalmak, düşük kalorili beslenmek metabolik hızınız düşürür. Bedeniniz yağ harcamayarak adeta kendini kitler. Bu yanlışa düşmeyin. Zorlandığınız noktalarda gerektiğinde bir beslenme uzmanından destek almalısınız..

Yazar: Ayşe Cengiz
Beslenme uzmanı

Önceki İçerikPiyasadaki Diyet Ürünler Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sonraki İçerikSon Zamanlarda Unutkanlığınız Arttı Mı?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz