Her Gün 1 Yumurta

Yumurtanın faydalı olduğu her yerde söylenir. Hatta çiğ yumurtanın, anne sütüne en yakın besinlerden olduğu da uzmanlarca belirtiliyor. Haşlayarak veya yağda yediğinizde etkileri tabii ki farklı oluyor ancak, her iki türlü de vücudunuza inanılmaz fayda sağlıyor.

İşte onlar:

  • Kemikleri Güçlendirir – Yumurta içeriğindeki kalsiyum sayesinde, kemiklerinizi güçlendirerek, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek kemik erimesini engelliyor. Ayrıca D vitamini sayesinde de vücuttaki kalsiyum oranını dengeliyor.
  • İhtiyaçlarınızı Giderir – Yumurta vücudumuzun dışarıdan ihtiyacı olan 9 amino aside de sahiptir. Yumurta yiyerek, vücuttaki eksik amino asitlerinizi alabilirsiniz. Bunlar vücudumuzun dengeli ve sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.
  • Saç, Diş, Tırnak, Cilt Dostu – Yumurta içindeki omega – 3 ve B vitamini sayesinde saç, cilt ve tırnaklarınızı besler.
  • Kas Kaybını Önler – Yumurta tam bir protein kaynağıdır. Özellikle spor yapanlar bolca yumurta yiyerek, kas gelişimini hızlandırır. Ayrıca yapılan diyetlerde oluşabilecek kas kaybını minimuma indirir.
  • Bağışıklık Sistemini Güçlendirir – Yumurta, içindeki besinler sayesinde bağışıklık sisteminizi besleyerek, güçlenmesine yardımcı olur. Bu sayede virüs ve enfeksiyonlara karşı daha dayanıklı olursunuz.

Önceki İçerikEn Az Kaloriye Sahip Ekmek Çeşidi Nedir?
Sonraki İçerikMide Yanmasından Kurtulun!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz