Orada Bir Köy Var Sivas’ta

İç Anadolu Bölgesi, denize kıyısı olmayan bir bölge olmasına rağmen, Türkiye’nin her yeri gibi harika güzellikler barındırıyor. İç Anadolu’da gezilecek yerler listesi yapacak olursak Kapadokya (Nevşehir), Anıtkabir (Ankara), Balmumu Müzesi (Eskişehir) gibi birçok yer sayabiliriz.

Sivas’ta ise çok daha farklı bir güzellik var gezip görmeniz gereken… Sivas Belediyesi, hemen herkesin severek izlediği Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit film serilerinden esinlenerek çok güzel bir faaliyet yapmış. Filmlerde gördüğümüz ve hayranlık duyduğumuz Hobbit Evleri’nde artık siz de kalabilirsiniz.

iyi21 - İç Anadolu'da gezilecek yerler
iyi21 -1+1 Hobit Evleri1+1 Hobbit Evleri

Filmlerde Hobbit karakterlerinin yaşadığı, küçük tepelerin içine gömülü halde olan bu evler, Sivas’ta da aynı şekilde inşa edilmiş. Sivas Belediyesi, merkeze 5 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı’nda yaptığı Hobbit Evleri büyük ilgi görüyor. 65 metrekarelik yamaç evleri 1+1 olarak inşa edilmiş. Evlerin içinde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor. Bu özellikleri ile Sivas, İç Anadolu’da gezilecek yerler listesine giriyor.

iyi21 - İç Anadolu'da gezilecek yerler
iyi21 – Doğayı derinden hissetmek isteyenler için…

Doğayı Derinlemesine Hissetmek İsteyenlere

Doğayla iç içe inşa edilen Hobbit Evlerinin önüne minik bahçeler de yapılıyor. Hobbit film setinden farksız olan bu köy çok sayıda yerli ve yabancı turist de çekiyor. Yamaç evleri, mesire alanında olması sebebi ile yeşillik ve doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir dinlenme alanı sunuyor. İç Anadolu’da gezilecek yerler listesinde açık ara en farklı ve ilgi çekici olan bu evlerde ancak iki gün kalabiliyorsunuz bunu da not düşelim. Herkes ucundan tadına varabilsin diye böyle bir uygulama yapılmış.

Önceki makaleHemofili Hastalığı Nedir, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Sonraki makaleOnur Haftası Nedir? Onur Yürüyüşü Ne Zaman?
Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu Şirvan Önce. Kelimeler benim çocuklarım… Beslediğim yazılı dünyamda döner dururum. Anlatamadıklarımı yazdığım minik dünyama hoş geldin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here