Yazın ışıltılı günlerine vedalarımız sonrası, kışın soğuk günlerine “ merhaba” derken; koronada güvenle yapabileceğiniz tatil önerilerine ne dersiniz? Hazır okul ara tatil vermiş, gündemde sıcaklığını “ okul ara tatil uzayacak mı” soruları korurken bu dönemi çocuklarınızla, ailenizle beraber geçirebileceğiniz keyifli bir izole tatile çevirin. Nasıl mı? İşte, bütün bu soruların yanıtları…

Karavan Kiralamak

Arkada en sevdiğiniz müzik, yanınızda sevdikleriniz ve upuzun yollar… Rotanızı kendiniz belirleyebileceğiniz uçsuz bucaksız bir karavan yolculuğuna ne dersiniz? Bütün eşyalarınızı yanınızda taşıyacaksanız ve izole alanlara gideceksiniz; koronadan korunarak harika bir tatil yaşayabilirsiniz. Odun ateşi gecenizi aydınlatırken; çocuklarınız doğayı keşfetme fırsatına sahip olabilir ve unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Karavan kiralama sitelerinden bütçenize uygun bir karavanı seçebilir ve en doğru karavan fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Ancak biz size karavan rotaları için bazı tavsiyelerde bulunmak isteriz. Keşan’dan başlayan yolculuğunuzu, karadenizin batısına doğru kıvırdığınız direksiyonunuzla Bolu’ya yolculuk ile sonlandırabilirsiniz. 

Kamp Kurmak

Gezi tutkunlarının vazgeçilmezi kamp etkinlikleri, tam da bu dönemde çok keyifli bir hal alabilir! Tabiatın sihirli kollarında geçireceğiniz birkaç günlük tatil bile huzurla dolmanıza yetecektir. Ancak havalar soğuk. Tedbirleri almak da şart. Diğer bölgelere nazaran daha iyi hava sıcaklığına sahip Ege Bölgesi kamp yerlerini tercih edebilirsiniz. Karagöl’den, Muğla’ya birçok kamp yeri önerisi için Ege Bölgesi Kamp Yerleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Her ne kadar bölgesel olarak daha sıcak bir yerde olsanız da, bu önlemler yetmeyecektir. Gündemde korona yerini korurken; hasta olmamak ve acaba corona mıyım soruları ile boğuşmamak için sıkı giyinmeli ve yanınıza soğuk günlerinizi kalınır hale getirecek şu malzemeleri bulundurmalısınız:

 • Şişme mat
 • Uyku tulumu
 • Mevsimlik çadır
 • Su geçirmez mont
 • Su geçirmez ayakkabı
 • Tente
 • Termal kıyafetler
 • İçlik
 • Polar ceket
 • Çizme 
 • Odun ve talaş gibi yanacak malzemeler

Ortalama kaliteye sahip bir marka ile alışveriş yaptığınız takdirde  maliyet kişi başı için 300 TL gibi bir ücret olacaktır. Ancak evladiyelik kullanabileceğiniz bu ürünler ile, üç beş günlük bir tatilde tükettiklerinizin uzun süre keyfini sürebilirsiniz!

Ev Kiralamak 

Kışın yazlık kiralamak delice bir fikir olabilir. Ama yapılmaması için herhangi bir sebep yok! Herkes şehir hayatına geri dönmüş, kalabalık ve tedbirsizlik sebepleri ile korona günlük vaka sayıları hızla artarken; sakin yaşamın hala iz sürdüğü yazlıkları bu dönemde tercih edebilirsiniz.

Denize giremeyecekte olsanız, manzarası size yetecektir. Hazır kışın düşen yazlık fiyatlarını da avantaj bilip; uygun bütçeli bir tatilin kapısını aralayabilirsiniz.

Okul ara tatili devam ediyor, korona tatile mi neden olacak, korona yasak var mı, korona yasak olacak mı derken küçük fırsatları büyük deneyimlere çevirebilirsiniz. Çocukların ve ebeveynlerin oldukça keyif alabileceği bu fırsatları en kısa sürede gerçeğe dönüştürmeniz dileğiyle…

İyi tatiller!

Önceki İçerikTÜRKİYE’DEKİ EN İYİ 7 RPA FİRMASI
Sonraki İçerikMonopoly Oynarken Bilmeniz Gerekenler
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.