Türkiye tatil beldeleri konusunda, yerli ve yabancı turistler açısından oldukça avantajlı bir yerdir. 4 tarafı denizler ile çevrili bu eşsiz ve nadide yer, uygun fiyat avantajlarıyla da tatilcilerin dikkatini çekmektedir. Türkiye, tatil dönemlerinde turistlerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Bayram tatilinin de yaklaştığı şu günlerde Türkiye tatil yerleri açısından oldukça iyi bir seçim olacaktır. Çünkü Türkiye hem doğal hem de kültürel açıdan oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı sizler için Türkiye’de uygun fiyata tatil yapabileceğiniz, muhteşem yerleri hazırladık. Şimdiden hepinize iyi tatiller ve iyi eğlenceler dileriz!

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Tatil Yerleri

Türkiye son 20 seneden beri tatil sektöründe büyük patlamalar yaşanmaktadır. Pandeminin patlak vermesiyle her ne kadar da tatil sektöründe azalma görünse de, şu son zamanlarda tatil sektörü sıçrayışa geçmektedir. Bu sıçrayış ile birçok yabancı ve yerli turistlerin akın etmesine sebep oldu. Sizde Türkiye’de ki yazılık şehirleri ziyaret etmek ve aileniz için tatil yerleri arıyorsanız buyurun;

İstanbul’a Yakın Büyüleyici Yerler

İstanbul kültürel ve doğal mirasıyla, birçok insanı kendine hayran bırakan eşsiz güzelliğe sahip bir şehirdir. Dünyadaki metropol şehirlerinden biri olan İstanbul, oldukça kalabalık ve çok nüfuzlu bir yapıya sahiptir. Sizde İstanbul’da yaşayıp bu kalabalık ve stresli hayattan yorulduysanız, kısa tatiller iyi bir fikir olacaktır.

Şile’deki Tatil Yerleri

İstanbul’a yakınlığıyla bilinen Şile, yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanlarından birisidir. Temiz havası, yeşil alanları ve doğal güzellikleriyle en güzel tatil yerlerinden birisidir. İstanbul’a ulaşımı kolay olan bu nadide tatil yeri İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıktadır. Aileniz ile de rahatlıkla tatil yapabileceğiniz uygun tatil yerlerindendir

-Yeşilçay Deresi

Şile’nin doğal güzellik açısından en güzel tatil yerlerinden birisidir. Mavi ve yeşilin uyum içinde buluştuğu Yeşilçay Deresi, sessiz, huzurlu ortamıyla ve küçük çay bahçeleri sanki cennetten bir parçaymış hissiyatı veriyor. Şile’ye gittiğiniz zaman mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisidir.

-Akçakese Köyü

Aile tatil yerleri tavsiyeleri konusunda, başı çeken yerlerden olan Akçakese köyü, sakin ve huzurlu bir tatil arayışında olanlar için oldukça iyi bir seçim olacaktır. Akçakese köyü muhteşem bir plaja ve cam gibi bir denize sahiptir. Buraya gediğinizde mutlaka Akçakese Köyünün içinde bulunan piknik alanlarında, sevdiklerinizle güzel bir piknik yapın.

-Gürlek Mağarası

Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan Gürlek Mağarası, etkileyici sarkıtlara sahip olan Gürlek Mağarası geçmişte birçok topluma da ev sahipliği yapmıştır.

Sakarya’da ki Tatil Yerleri

Sakarya aile tatil tavsiyeleri konusunda oldukça uygun bir yerdir. Ailenizle dilediğiniz gibi gezebileceğiniz Sakarya, doğal güzellikleri açısından oldukça zengindir. Uygun fiyata muhteşem doğallığa güzelliğe sahip bu yer, İstanbul’a sadece 2 saatlik uzaklıktadır.

-Sapanca

Sakarya’nın en turistlik ve en güzel noktalarından biri olan Sapanca, çevresindeki bunglov evler sayesinde oldukça popüler hale gelmiştir. Çevresindeki yürüyüş yolları, kır bahçeleri her mevsim doğa severler tarafından tercih edilmektedir.

Aynı kültürel yönden de oldukça zengin olan Sapanca, Rüstem Paşa Camini, Rahime Sultan Camisini ve Hasan Fehmi camilerini mutlaka ziyaret edin. Saydığımız bu camilerin atmosferi sizi bambaşka yolculuklara çıkaracaktır.

-Serdivan

Adapazarı’na sadece 6 saat uzaklıkta olan Serdivan, Sakarya’nın en şirin yerlerinden birisi olma özelliğini taşımaktadır. İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında iyi bir seçenek olan bu yer, doğal ve tarihi güzellikleriyle göz doldurmaktadır.

Son zamanlarda Taraklıgöl yaylasında yapılan yamaç paraşütleriyle, birçok yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Bahsettiğimiz bu yamaç paraşütleri Serdivan’ın sembol etkinliği haline gelmiştir. İstanbul’a 2 saat uzaklıktaki bu yeri mutlaka ziyaret edin

-Karasu

Sakarya’nın belki de en eşsiz ve temiz plajlarından olan Karasu, her sene onlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Yeşil ve Mavi’nin en güzel tonlarının bir araya geldiği bu eşsiz güzellikteki yer, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Karasu’ya gittiğinde, Karasuda ki apartlarda veya Karasuda ki otellerde gönül rahatlığıyla kalabilirsiniz. Ayrıca Karasuda iken mutlaka; Küçükboğaz gölünü tekne ile gezip, balık avlayabilirsiniz.

Tekirdağ’daki Tatil Yerleri

-Şarköy

Şarköy şüphesiz ki, Tekirdağ’ın en gözde yerlerinden birisidir. Oldukça uygun tatil yerlerinden biri olan Şarköy plajlarıyla ünlüdür. İstanbul’a 3 saat uzaklıktaki bu yer yakınlığı nedeniyle günübirlik bile kaçamak yapabileceğiniz yerlerdendir. Plajlarıyla meşhur bu yeri mutlaka gidip görmelisiniz.

-Kumbağ

Tekirdağ’ın en uygun tatil yerlerinden birisi olan Kumbağ, plajlarıyla ünlüdür. Plajları, temizlik ve hijyen açısından oldukça iyidirler. Kumbağ’ı tepeden kuş bakışıyla seyredip, doğal güzellikleri görmek isterseniz eğer, Çamlık Tepe’ye çıkarak şehrin siluetini detaylı bir şekilde seyredebilirsiniz.

Ayrıca Kumbağ’a gitmişken Tekirdağ’ın meşhur üzümlerini tatmadan ve Tekirdağ’a özel Hayrabolu tatlısını tatmadan dönmeyin.

-Marmara Ereğlisi

Tekirdağ’ın incisi olarak bilinen Marmara Ereğlisi küçük şirin bir yerdir. Aile ile tatil yapabileceğiniz uygun tatil yerleri arasındadır. Doğal ve tarihi dokusuyla insanı büyüleyen ve içine çeken bir yapısı olan Marmara Ereğlisi, İstanbul’a yakın tatil alternatifleri arasında yer almaktadır.

Marmara Ereğlisi’ne gittiğinizde mutlaka Perinthos Antik kenti, Cedid Ali Paşa camini, Aşıklar Tepesini ve Açık Hava Müzesini ziyaret etmelisiniz.

Önceki İçerikAşının Faydalarına İnanmayanlar İçin; Covid19 Aşısı
Sonraki İçerikEge Bölgesindeki Büyüleyici Antik Kentler Hangileridir?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.