Pandemiyle beraber sinema salonlarına rağbetin azalmasıyla beraber, dijital dizi/ film platformlarına ilgi artmıştır. Bu platformların başında gelen Netflix, her geçen gün izleyici kitlesini arttırmaktadır. Müşteri memnuniyetini üst sıralarda tutmaya çalışan Netflix, her ay birbirinden güzel ve zengin içerikler ile müşterilerinin beğenisi toplamaktadır. Bu ay için yine birbirinden güzel ve merak uyandıran, kaliteli içerikler hazırlayan Netflix yapımlarını sizler için derledik. İyi haftalar ve keyifli okumalar dileriz!

Netflix Mayıs Ayında Yayınlanacak Dizi/ Filmler

1-Karanlık Kız | 17 Mayıs


Birçok sinemaseverler tarafından övgü yağmuruna tutulan film, Elena Ferrante’nin aynı adlı romanından uyarlanış bir başyapıttır. İsmiyle de izleyici merakta bırakan film, bir tür psikolojik gerilim filmidir. Başrollerinde Dakota Johnson, Olivia Colman, Jessie Buckley yer aldığı film mayıs ayında Netflix içeriklerinin en merak uyandıranları arasında yer alacağı düşünülmektedir. Film genel olarak, 40’lı yaşlarının başında olan genç bir kadının tek başına dinlenmek için tatile çıkmasıyla başlamaktadır. Bu tatilde bir aile ile tanışır. Bu aile ile tanışmasıyla karakterimiz geçmişiyle yüzleşmeye başlar. Karanlık ve merak uyandıran ögeleri bir arada barındıran filmi mutlaka izlemelisiniz.

  2.Marmaduke | 6 Mayıs


Şüphesiz Netflix mayıs ayının belki de en sevimli filmleri arasında yer alan Marmaduke, aynı adlı çizgi filmden uyarlanmıştır. Netflix izleyicisi tarafından çok beğenileceği düşünülen film bir köpeğin gözünden olayları anlatmaktadır. Başı dertten kurtulmayan minik dostumuz, sahipleriyle Kansas’tan D.C’ye taşınmaktadır. Buraya çok fazla adapte olmayan sevimli dostumuz,  köpek şovu dünyasında öne çıkmak için çalışırken bir sürü maceralar yaşayacaktır. Aileniz ile izleyebileceğiniz bu filmi mutlaka izlemelisiniz

3.Workin’ Moms – 6. sezon | 10 Mayıs

3 sezondur hız kesmeden devam eden, Workin’ Mom 6. sezonuyla izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Başrollerinde Cahtherine Reitman, Danielle Kid, Juno Rinaldi ve Jessalyn Wanlim yer almaktadır. 6.sezonda yine kaldığı yerden devam eden dizi genel olarak bu sezonda çalışan annelerin yaşamış olduğu zorlukları ve aile, iş, aşk üçgeni içinde kurmaya çalıştığı zorlukları anlatmaktadır. Özellikle çalışan annelerin beğendiği diziyi mutlaka izlemelisiniz,

4.Liseye Dönüş | 13 Mayıs

Mayıs ayındaki Netflix yapımları arasında olacak olan film, ilk başlarda tipik Amerikan kolej filmleri havasındadır. İlerleyen dakikalarda gerçeği görünce gülmekten karnınıza ağrılar gireceğinden eminiz. Filmin başrollerinde Rebel Wilson, Angourie Rice Alicia Silverstone ve Chris Parnell yer almaktadır. Filmin konusu 90’lı yıllarda okulun popüler ponpon kızı olan karakterimizin, yaşamış olduğu kaza sonucu 20 yıl komada kalmıştır. Geçen bu 20 yılın ardından 37 yaşına gelen karakterimizin bir tek hayali vardır. Oda mezuniyet günü balo kraliçesi olmaktır. 37 yaşında liseye tekrar dönen karakterimiz, hem geçen 20 yıl içindeki değişimlere ayak uydurmaya çalışırken hem de balo kraliçesi için vermiş olduğu mücadeleyi  komik bir dille anlatmaktadır. Aileniz ile keyifle izleyeceğiniz bu filmde, gülmekten gözlerinizden yaş geleceğinden eminiz.

5.Zoraki İkili | 6 Mayıs

6 Mayıs’ta izleyici ile buluşmayı bekleyen Zoraki İkili filmi, aksiyon ve komedi unsurlarını bolca barındırmaktadır. Aksiyon ve komediyi iliklerinize kadar yaşayacağınız filmin başrollerinde Omar Sy, Laurent Lafitte, Izıa Higelin, Dimitri Storage yer almaktadır. Film, 10 yıl aradan sonra bir araya gelen 2 zıt karakterli polis memurunun yaşamış olduğu olayları anlatmaktadır. Film bol aksiyon ve komedi unsurları barındırdığı için, kah gülerken kah gerileceğinizden eminiz. Aileniz ile  gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz filmi sakın kaçırmayın. İyi seyirler dileriz.

6.Who Killed Sara? – 3. Sezon | 18 Mayıs


Mayıs ayında Netflix yine zengin içerikleriyle karşımıza çıkmaktadır. Bahsettiğimiz bu zengin içeriklerden olan Who Killed Sara, 3. sezonuyla hız kesmeden devam etmektedir. Her bölüm sır perdesini aralamaya çalışan dizi, bu sezon yine cinayet perdesini aralamaktadır. Önceki sezonlarda kardeşinin ölümünü araştıran Alex bu sezonda kaldığı yerden cinayet suçlusunu araştırmaktadır. 18 mayısta seyircisiyle bulaşacak Who Killed Sara, 3. sezonunu  izlerken nefeslerinizi tutacağınızdan eminiz.

7.Meltdown: Three Mile Island | 4 Mayıs

Mayıs ayında Netflix içerikleri her ay olduğu gibi bu ayda göz doldurmaktadır. Konusuyla  bu göz dolduran yapımlar arasında yer alan Meltdown: Three Mile Island belgeseli Pensilvanyada yaşanmış gerçek bir nükleer santral kazasını konu almaktadır. Belgesel de bu kaza öncesin de ve sonrasında yaşanmış olan olayların tümünü anlatmaktadır. Nükleer kazanın nasıl sonuçlar doğuracağını izleyeceğiniz belgesel mutlaka izlemeniz gereken yapıtlar arasındadır.

8.Summertime – 3. Sezon | 4 Mayıs

Modern zamanlardaki özlediğimiz aşk kavramını konu alan dizi 3.sezonula sevenleriyle buluşacağı günü bekliyor. Netflix mayıs ayının en çok merak edilen dizileri arasında yer alan Summertime,  aşkın hayatımızda ne gibi değişimlere yol açacağını gösteren bir İtalyan filmidir. Yaz aylarından olduğumuz şu günlerde arkadaşlarınızla beraber kah ağlayıp, kah gülebileceğiniz modern bir aşk dizisi.

9.Blood Sisters | 5 Mayıs

Netflix mayıs ayının  bomba yapımlarından biri olacağa benzeyen Blood Sisters yolları kesişen 2 yakın arkadaşın hayatını konu almaktadır. Aksiyon, drama ve gerilim unsurlarını bir arada barındıran diziyi çok seveceğinizi düşünüyoruz. Bu karanlık sırlar ile dolu iki arkadaşın maceralarını mutlaka izlemelisiniz.

10.The Pentaverate | 5 Mayıs


Dünyayı tek bir elden yönetildiğini düşünenler bu dizi tam size göre, Kara Veba salgınından bu yana dünyanın tek bir grup tarafından yönetildiğini düşünsenize neler olurdu? Tüm detayları ile bu soruya cevap veren The Pentaverate dizisi mayıs ayında Netflix’de çıkacak en bomba dizilerden olacağını düşünüyoruz.

 

 

Önceki İçerik2023 Bitcoin’in Kapılarını Aralamaya Hazır Olun!
Sonraki İçerik2023 Mayıs Ayı Önemli Günleri Ve Haftaları Nelerdir?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.