Yaşam

Ahmet Maranki’den Radyasyonun Etkilerini Azaltan Çay

 

Telefonlarımız akıllandıkça onlara olan bağlılığımız da artıyor. Gün içinde çokça saatler elimizde telefon ile geçiriyor ve radyasyona maruz kalıyoruz. Sadece cep telefonları mı? Televizyon, bilgisayar, saç kurutma makineleri, tıraş makineleri, mikrodalga fırınlar… Günlük yaşamımızı kolaylaştıran pek çok cihaz diğer taraftan radyasyon yayarak bizi tehlike altına sokuyor. Biliyoruz, bu cihazları kullanmadan yaşam artık güç, hayatımızın ciddi parçası her biri… Ancak zararlarını azaltmak için yapılacak şeyler de var.

Prof.Dr. Ahmet Marankinin kolay bulunabilir malzemeler ile vücudumuzda maruz kaldığımız radyasyonun etkilerini azaltacak çay tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

Radyasyonun etkilerini azaltan çay malzemeleri:
30 gram kadar tarçın
10 gram kadar dağ kişnişi
5 gram sinameki
1,5 litre kadar su
1 çay kaşığı kadar iyotlu kristal tuz (kaya tuzu)

Radyasyonun etkilerini azaltan çay tarifi:
30 gram tarçın çubuğunu 1,5 litre su ile 5 dakika kadar kaynattıktan sonra içerisine önce dağ kişnişini karıştırıyoruz. Daha sonra içerisine 2 gram kadar sinameki ekliyoruz. Bu çok önemli, sinameki fazla kullanılmamalı. (tek başına kullanılmaması önerilir) En son içine 1 gr kadar kaya tuzundan ekliyoruz. Ve 5 dakika karışım bekletildikten sonra süzün.
7 gün boyunca, her gece yatmadan önce 200 gr (1 bardak) için. 2,3 haftada bir tekrar ederek siz de farkı hissedeceksiniz.

sağlık ve güzelliğin adresi iyi21.com

Bir Yorum Bırak