Tatil demek gezmek ve doyasıya eğlenmek demek. Böyle olunca pek çok kişi artık tatil planlamasını yaparken bu detaya önem veriyor ve mümkün olduğu kadar doyasıya eğlenmek adına araştırmalarda bulunuyor. Karşılarına çıkan birbirinden farklı turlar sayesinde de tatillerini diledikleri gibi eğlenerek geçirme imkanına erişmiş oluyorlar. Günümüzde ise bu turların sayısı ciddi şekilde arttığından, insanlar kendi isteklerine en uygun turlar arasından rahatlıkla seçimlerini yapabilirler.

Alanya Su Parkı
Alanya’da yer alan Water Planet Su Parkı, yerli yabancı pek çok turisti ağırlayan noktalardan bir tanesi olarak bilinmekte. Daha öncesinde buraya gelmemiş olan kişiler de Alanya Su Parkı’na gelerek burada zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirme imkanına erişmiş olurlar. Parkın içerisinde yer alan farklı tarzdaki oyunlar sayesinde buraya gelen insanlar zamanlarını hiç olmadığı kadar eğlenceli bir şekilde geçirmiş olurlar. Herhangi bir yaş farkı bulunmayan su parkında yalnızca çocuklar değil yetişkinler de onlara hitap edecek tarzda oyunlar arasından seçimlerini rahatlıkla yapabilirler.

Alanya Rafting Turu
Sağlık sorunu bulunmayan tüm yaşlardaki insanların istemiş oldukları zamanlarda yapabilecekleri Alanya rafting turu, Köprü Çayı’nın üzerinden gerçekleştirilmektedir. Oldukça muhteşem bir doğaya sahip olan Köprü Çayı üzerindeki bu parkur 14 kilometredir. Burada insanlar profesyonel eğitmenler eşliğinde botlar ile gerçekleştirilmektedir. 3 metre derinliği, 12 metre genişliği olan çaydaki rafting macerası orta zorluktadır. Parkur geçişi esnasında belirli noktalarda verilecek olan molalarda yemek yeneceği gibi aynı zamanda yüzme ve fotoğraf çekme gibi etkinlikler rahatlıkla yapılacaktır.

Alanya Yamaç Paraşütü Turu
Heyecanı eğlence ile birleştirmek isteyen insanlar, Alanya yamaç paraşütü turu içerisinde ilk önce otellerden Cleopatra Plajı’na servis ile götürülmekte. Ardından Jeep Safari ile beraber yedi yüz metre yukarıya Yassı Tepe uçuş alanına gidilerek burada uçuş ile alakalı gerekli olan tüm bilgilendirmeler yapıldıktan sonra ise tekrardan Cleopatra Plajı’na inilecek şekilde yamaç paraşütü yapılmaya başlayacaktır. 20 25 dakika sürecek olan bu muhteşem uçuş keyfi şimdilerde yalnızca yabancı değil yerli turistlerin de en fazla tercih ettiği turlardan biri olmaya da devam etmekte.

Önceki makaleUykusuzluktan Bu Yöntemle Kurtulun!
Sonraki makaleGastrit Nedir? Gastrite Ne İyi Gelir?
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here