Çocukların okullardaki yorgunluğunu üzerlerinden daha hızlı atabilmeleri amacıyla ara tatiller yapılmaya başlandı. 9 Nisan ile 17 Nisan arasında çocuklar 9 günlük bir ara tatil içerisinde olacaklar. Bunun farkında olan aileler ise çocuklarının okullarında daha başarılı olmaları amacıyla hediyeler vermek ister. Sizler için çocuklarınıza verebileceğiniz hediyeleri bir araya getirdik. İyi Okumalar!

Kum Zambakları

kum_zambaklari_tiyatro_oyunu

Yazarlığını Yeşim Özsoy’un yaptığı Kum Zambakları tiyatro oyununda Duygu karakterini Evrim Doğan, Fikret karakterini ise Umut Kurt oynamaktadır. Kum Zambakları tiyatro oyunu insanlık tarihi boyunca çözülemeyen kadın erkek ilişkisini modern şehir hayatı içerisine sıkışmış evli bir çift üzerinden hem gerçek, hem de şiirsel boyutuyla ele alıyor. Kadın erkek üzerinden birbiriyle olan çatışmasını birbirini yok etmek isteyen Duygu ve Fikret üzerinden anlatılıyor. Ara tatilde ailenizle birlikte seyredebileceğiniz Kum Zambakları tiyatro oyunu 10 Nisan 2022 Pazar günü saat 18.00’da Zorlu PSM’de oynanacaktır. İyi Seyirler!

Alice Harikalar Diyarında Müzikali

Alice_müzikali_

Lewis Carroll tarafından kaleme alınan ve dünyada 174 dile çevrilen edebiyatın eşsiz eserlerinden olan Alice Harikalar Diyarı, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile kullanılarak hazırlanan Alice Müzikali çağdaş müzikal sahnesinde Nisan ayında da seyircilerin karşısında olacaktır. Serenay Sarıkaya “Alice”, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” başrolünde oynadığı Alice Müzikali, dev sahne prodüksiyonu, birbirinden farklı dans gösterisi, etkileyici görsel şovları, muhteşem kostüm, şahane müzikleriyle ara tatilde tercihiniz olabilir. Okulların ara tatile gireceği hafta içerisinde gösterime girecek olan Alice Müzikalini 13 Nisan 2022 Çarşamba günü Zorlu PSM Turkcell sahnesinde sevdiklerinizle birlikte izleyebilirsiniz. İyi Seyirler!

IKSV, 41. İstanbul Film Festivali

iksv_41_film_festivali_50 yıldır olduğu gibi İstanbul’u kültür ve sanatın kalbi haline getiren İstanbul Kültür Sanat Vakfı(IKSV), 8-19 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenecek 41. İstanbul Film Festivali ile sanatseverlerin hayatına renk katmaya devam edecektir. 41. İstanbul Film Festivalinde sinema dünyasının güncel filmleriyle beraber kültleşen filmleri de dahil olmak üzere 135 uzun metrajlı, 22 kısa metrajlı film ile zengin bir program sunuyor. Ayrıca İstanbul Film Festivali kapsamında 43 ülkeden 164 yönetmenin filmlerinin gösterimi, konuk oyuncu, yönetmenlerin konuk olduğu sohbetler de olacaktır. 41. İstanbul Film Festivali’nin bu sene okulların girdiği ara tatile denk gelmesi nedeniyle oluşacak tatilde arkadaşlarınızla ailenizle ile güzel vakit geçirebilmelerini sağlayacaktır. İyi Seyirler!

Türkiye’de Arjantin Rüzgari ‘’ Tango Bardo’’ Konseri

tango_bardo_istanbul_konseri_ne_zaman_Solistliğini Roberto Minondi’n yaptığı dünyada tango müziğinin en tanınmış ve en bilen orkestrası Tango Bardo, tanGO TO İstanbul festivali kapsamında ilk defa Türkiye’de konser veriyor. İstanbul Atatürk Kültür Merkezinde 10 Nisan 2022 Pazar günü düzenlenecek konsere, tango alanında Dünya ve Avrupa tango şampiyonu dansçılar Facundo Pinero, Vanesa Villalba, Juan Malizia, Manuela Rossi, Dmitry Vasin, Sagdiana Hamzina, Giampiero Cantone ve Julia Osina eşlik edecektir. Okulların ara tatile girdiği haftada gerçekleştirecek konser güzel seçenekler arasında yer almaktadır. İyi Seyirler!

Yalın ve Bigband Orkestra Unutulmaz Şarkılar Konseri

yalin_bigband_orkestrasi_konseri_Zalim, Günaydın, Küçücüğüm, Keşke, Sonsuz Ol gibi şarkılarıyla tanınmış Türkiye’nin romantik seslerinden birisi olan Yalın, 27 kişilik Bigband Orkestrası ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yalın düzenleyeceği konser kapsamında sanat hayatını etkileyen, kendisine ilham olan ve hayatlarda iz bırakan şarkıları seslendirecek. 11 Nisan 2022 Pazartesi akşamı düzenlenecek olan Yalın konserini hem kendinizi eğlendirmek hem de ara tatile giren çocuklarınıza bir hediye amacıyla gidebilirsiniz. Yalın konseri çocuklarınızla birlikte yıllar boyunca hatırlayıp yeniden gitmek isteyeceğiniz bir konser olacaktır. İyi Dinlemeler!

Kenan Doğulu Konseri

kenan_dogulu_konseri_
Baş Harfi Ben, Cakkıdı, Aşk ile Yap, Tutamıyorum Zamanı, Kandırdım ve daha birçok akılda kalıcı ve başarılı şarkıları seslendiren, Türkiye’nin en üretken, en sevilen şarkıcılarından Kenan Doğulu, unutulmaz bir konser ile sevenlerinin karşısına çıkacak. Kenan Doğulu’nun 9 Nisan 2022 Cumartesi akşamı Zorlu PSM’de düzenlenecek konserine ara tatillerini yaşayacak olan sevdiklerinizle tatil için harika bir başlangıç yapacaksınız. İyi Dinlemeler!

 

 

Önceki makaleAmazon Prime’ın Nisan Ayı İçin Ücretsiz Sunduğu Oyunlar Sizlerle!
Sonraki makaleİşte 2022’nin Merakla Beklenen Teknolojik Gelişmeleri