Yaşam

Batman ve Superman: Adaletin Şafağı

Batman ve Superman: Adaletin Şafağı

Beklenen film sonunda vizyona girdi. Batman v Superman herkesin 2 yıldır merakla beklediği film idi. Filmin detayı ve genel bilgilendirme kısmını aşağıda okuyabilirsiniz…

Dünya gerçekte ne tür bir kahramana ihitiyaç duyduğuna karar vermek için çabalarken, Tanrı gibi kontrolsüz hareket eden Süper Kahraman’ın eylemlerinden duyulan endişe, Gotham Şehri’nin sahip olduğu, zorlu ve güçlü, ama yasa dışı, gönüllü koruma görevlisini, Metropol’ün modern zamanlardaki en saygı değer kurtarıcısı yapmıştır. Böylece Batman ve Superman’in arasındaki savaşla, yeni bir tehdit yükselir; insanlık şimdiye kadar görülmemiş büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır.

Batman v Superman: Adaletin Şafağı, Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılan, DC Comics karakterleri Batman ve Superman’in yer aldığı yaklaşan Amerikan süper kahraman filmi. 2013 yapımı Çelik Adamfilmine takiben tasarlandı ve 2013’de kurulan DC Extended Universe’in ikinci projesi oldu. Film Çelik Adam filminin yönetmeni Zack Snyder tarafından yönetildi ve senaryosu Chris Terrio ile Christopher Nolan ileBatman Başlıyor filmini yazan David S. Goyer tarafından yazıldı. Filmde Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, ve Gal Gadot gibi yıldızlar oynuyor. Batman ve Superman: Adaletin Şafağı, Batman ve Superman’in yer aldığı ilk canlı aksiyon film olacak. Filmde aynı zamanda  Wonder Woman, Aquaman, Cyborg ve Flash karakterleri de yer alıyor.

Film Çelik Adam‘ın yayınlanmasından sonra, 2013’de San Diego Comic-Con International’da açıklandı. Snyder ve Goyer, 2013 yılının Haziran ayında geri getirildi. Snyder filmin, Frank Miller tarafından çizilenBatman‘in sınırlı dergisi Kara Şövalye Dönüyor’dan esinleneceğini belirtti. Ön üretim Ekim 2013’de  East Los Angeles College’de başladı. Temel çekimler Mayıs 2014’de Detroit, Michigan’de ek çekimler Chicago,Illinois’de başladı. Çekimler Aralık 2014’de sonuçlandırıldı. Film 2D,3D, ve IMAX 3D ile ABD’de 25 Mart 2016’da yayınlanmak üzere zamanlandı.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/

Bir Yorum Bırak