Bu Besinle Zekanızı Geliştirin!

Antik zamanlardan beri kullanılan bu besinin faydalarını öğrenince şaşıracaksınız.

Chia tohumu içeriğindeki faydalı yağlar sayesinde beyin gelişiminde çok etkili. Özellikle çocukluk ve hamilelik dönemlerinde sağladığı faydalar son derece güçlü.

Chia tohumu omega-3 ve omega-6 bakımından çok zengindir. Balıktan sonra neredeyse en fazla omega-3 chia tohumunda bulunur. Hatırlatmakta fayda var; omega-3 beynin sağlıklı olması ve zekanın gelişmesi için olmazsa olmaz bir yağ.

Ayrıca chia tohumu içeriğindeki DHA yağ asitleri sayesinde beynin fonksiyonlarının normal çalışmasını sağlar. Ruh halinin de düzgün olması için gerekli 9 amino asiti de sağlar. Bu yüzden sağlıklı bir beyin için, mutlaka chia tohumu tüketin.

Sadece bunlar da değil. Chia tohumu iştahı kapatmada ve kilo vermede çok etkilidir. Bunun yanında tam bir protein ve kalsiyum deposudur. Bu yüzden kas ve kemik gelişimi için de mutlaka chia tohumunu tüketin.

Önceki makaleDövmeli Erkekler Adatmaya Daha Meyilli!
Sonraki makaleUykusuzluktan Bu Yöntemle Kurtulun!
Dilara Özcan Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Hobileri arasında yoga, pilates, gezi ve moda yer alıyor. Fotoğraf tutkunu olan Dilara, iyi21.com içerik editörlüğü yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here